Yavru Kedimin Tüylerinin Arasında Siyah Biseyler Var

yarengur05

Ilk defa kedi besliyorum tuylerinin aralarinda bazi yerlerde siyah bir seyler vsr ne olduğunu anlamadim yardım eder misiniz

11 CEVAP

Hsynblg

Pireler size geçmez korkmanıza gerek yok eger hareketli değillerse pire yumurtasıda olabilir en kısa zamanda aşı yaptırmanızı öneririm

Gorsel atabilir misin?

PATIHORA

toz tanesi gibi ise dış parazit yumurtası olabilir yakında canlanırlar. Düzenli tarama ve 3 ayda bir (eğer evden çıkmıyorsa bu süreyi uzatabilirsiniz.) veteriner kontrolünde dış parazit aşısı yapılmalı.

muratt_dgn

büyük ihtimalle pire yumurtası veya dışkısıdır pire tarağı ile tarayın kontrol edin kediniz pirelenmiş olabilir

Patilicns

İç dış parazitini ve düzenli pire tarağı ile tararsanız kurtulabilirsiniz

Sumer_Gzgb

Pire yumurtası olması çok yüksek ihtimal.Islak ,nemli bir pecetenin arasına koyup sürtün kırmızımsı bir leke olursa %100 pire yumurtası

Beyaz kedilerde 9. Aya kadar lekelerin görülmesi normal, pire degilse tabii.

yarengur05

Islak peceteyle yaptım hafif leke geldi siyah noktalar geldi bir de annem pire varsa sanada geçer dedi korktum geçer mi bana aşıya goturcem bir kaç gün içinde

yarengur05

Veterinere gordum 300 gram olduğu icin yapmadilar yarim kilo olunca yapicaklarmis

Patilicns

Kedilerdeki pireler hayvandan hayvana geçiyor benim bildiğim insanlar taşıyıcı oluyor