Akciğerde Sıvı ???

Sutunannesi

Kedimde 4,5 ay önce akciğerde sıvı tespit edilmişti fakat nefes alma vs her şey çok normaldi Vet gözlemlememi söylemişti bugün çok hızlı nefes alıyor ve kafamı koyduğumda dinlemek için içeride su sesleri duyuyorum. Haftaiçi hemen veterinere gideceğiz röntgen İçin ben içerideki sıvının çoğaldığını düşünüyorum eğer benim düşündüğüm gibiyse tedavi nasıl olacak ? Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da çevresinde yaşayan bilgisi olan var mı? Sıvı mı çekecekler ciğerlerinden ne yapacaklar :(( lütfen çiğlisi olan Benimle paylaşsın gerçekten çok endişeliyim onun İçin

3 CEVAP

MinelG

Çok geçmiş olsun bu yavrucak da bir türlü düzelemedi :(

Sutunannesi

Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu bir veterinere sordum uygulama üzerinden fip olabilir dedi. Ama kedim yemek yiyor iştahlı sadece çok hızlı nefes alıyor ve devamlı soğuk zemin üzerinde yatıyor bu arada kısır ve biraz kilolu yani devamlı yerde yatıp yuvarlanmasını kısırlaşmasana verdik hep. Kucağıma alıp pencereden dışarı bastırdığımda hareketsiz oluyor dikkatini dışarı verdiği için elimle kalp atışını hisseedebiliyorum kalbi hızlı atıyor. Hızlı nefesden başka hiçbir belirti yok şu an her hangi bir şeu üzerine ishal değil yemek yiyor. İzmirdeyiz havalar sıcaktı dün veteriner sıcaktan olabilir demişti ama bugün tam aksine çok soğuk yağmurlu ve serin ceket giyerek çıktık dışarı fakat hala hızlı nefes alıyor yani sıcaktan değil bu nefesler. fip olduğuna inanmak istemiyorum 4,5 ay önce de fip olabilir denmişti ciğerde sıvı görülünce fakat yine hiçbir belirti yoktu. Yarın kedimi götürmeye çalışacağım sabah röntgen İçin onu götürmek çok zor umarım yakalayabilirim. Röntgen sonucu kötü çıkacak gibi hissediyorum muhtemelen ciğerlerdeki su çok arttı ama hiçbir int sitesinde tedavinin ne şekilde olacağını bulamadım bir sürü siteye foruma vs baktım. Çoğu soru da kedim hızlı nefes alıyor diye açılmış ama sonrası hiç gelmemiş yine net bir bilgi yok. Fip olan kedilerin hızlı nefes almasından sonra ölümü yazıyor çoğu soru cevap kısımlarında. Kedimin fip olmuş olacağına inanmak istemiyorum. Dün görüştüğüm veterinere (int üzerinden başka biri) ısrarla fipten nazaran akciğer ödemi ya da kalple ilgili bir sıkıntı da olabilir diyebilir miyiz diye sorduğumda fipin zaten onlara sebep olduğunu söyledi. Fakat benim hep okuduğum hastalarda iştahsızlık ishal mevcuttu. Evet benim kedimde hareketsiz ama halsiz değil yani gözleri bayık bakmıyor oyun oynadığımız da koşturuyor sadece çabuk yoruluyor ve hızlı nefes alıyor. Çevremde bu kadar fip olabilir diyen Hekim varken başka şeyler bulmaya çalışıyorum. Yarın kendimi neye hazırlamalıyım bilmiyorum. Lütfen bana destek olur musunuz

Sutunannesi

Bu Arada bir kaç yerde dakika da 60+ nefesin kalp kriziyle sonuçlanıp ölüme sebep olacağı yazıyor. Kedim bazen dakika da 72 nefes alıyor, Bazen 50. Durumun çok ciddi olduğunu farkındayım zaten onu hemen götürmek istiyorum ama dediğim gibi işte götürmek çoğu zaman imkansız. Benzer durum yaşayan ua da duyan arkadaşlar varsa konuşmak çok isterim. Yarın röntgen çekilecek 22 martta yapılan detaylı kan testi sonucu da çok güzel çıkmıştı yine yaptırmalı mıyım.