Kedi Paraziti

DGRMurat

2-3 ay önce otobanda kedi bulduk ezilmekten kurtarıp ilk önce halama verdik sonra halam taşınırken kediyi biz verdi şimdi kediye biz bakıyoruz kedinin gözle görülebilir bir sağlık problemi yok
enerjik sağlıklı baya oyuncu bit pire vs.'de yok sadece iç paraziti var galiba
veterinere götürdüm bana 1500-2000TL dedi 1-2 veteriner ile daha konuştum ortalama bu fiyatı verdiler
ama şey dediler ilaçları alıp kendiniz evde yapabilirsiniz 2 ilaç ismi verdi bi veteriner sağolsun
Kontil ve andazol dedi
hayvanlara veriliyormuş araştırdım daha önce bu 2 ilacı veren var mı? şimdi ezcaneden alacağım hangisi daha etkili ne kadar kullanacağım bilen veya kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.

5 CEVAP

muratt_dgn

o veterinerlere birdaha uğramayın iç parazit hapı veriliyo bir hapın yarısı hatta fiyatıda max 300-400 tl arası piresi yoksa dış parazit damlasına gerek yok

giizeeem

Veterinerden iç parazit hapı ve dış parazit damlası alın. Yanlış yönlendirmek istemem ama söylediğiniz ilaçlar insanlar için diye biliyorum. Veterinerde max 600 lira iç dış parazit. Vet kliniğinden alıp kendiniz uygularsanız çok daha uyguna gelir.

DGRMurat

cevaplarınız için sağolun evet ilaçlar insanlar ve hayvanlar için uygunmuş yani telefonda konuştuğum veteriner hekim öyle dedi arkadaşımın kedisi de kabızlık için insan ilacı kullanıyordu yararlı olur mu bilmiyorum veterinere gün içinde tekrar gideceğim canivern gibi haplar varmış onlara bakarım en kötü orda tekrar sorarım hap mı yoksa şurup içirireyim mi diye bakalım

Ketonmanya

Merhabalar.

2000 TL mi? İyice çığırından çıktı bu sektör. Hiç merak etmeyin, böyle bir fiyat yok. İç ve dış parazitin ikisini birden toplam 650 TL'ye yaptırıyoruz biz İzmir'de. Siz hangi şehirdesiniz?

Bol patili günler dilerim.

DGRMurat

bi veteriner sağolsun yardımcı oldu indirimli bir şekilde caniverm tablet aldım yarısını verdim 60-90 gün sonra tekrar bi yarısını vereceğim şimdiden kurtları dökülmeye başladı yazan herkese teşekkürler