Kedim Yerini Bilsin Mi?

bayikbocuk

Kedimiz iki aydır bizimle. İlk günden beri öyle yumak yumak tüy dökmesi olmadığı için biz de evde herhangi bir yeri kısıtlamadık. istediği koltuğa çıkıyor, istediği yatakta uyuyor. Sabah bakıyorum salondaki koltukta, öğlen bakıyorum oğlanın yatağına gitmiş yastığına yatmış. Akşam üstü bakıyorum oturma odasındaki koltuğa çıkmış, akşam bakıyorum bizim yatağa kıvrılmış.

Yani şimdilik bir şikayetimiz de yok, hatta kendisine ait bir yatağı da yok, nasıl olsa istediği yerde takılıyor diye bir yatak bile almadım çocuğa. Ama yanlış mı yapıyorum acaba, bir yatağı olmalı mı, yerini bilmeli mi? Tamam ara sıra istediği yere de çıkar ama belli bir yeri de olmalı mı kedinin? Bir kedi yatağı alıp oraya alıştırmaya mı çalışayım? 8 aylık erkek tekir kendisi.

Bir de şimdilik şikayetimiz yoksa bile yaşı gelince, mevsimi gelince fazlaca tüy dökecek. Ne kadar az yere tüy dökerse o kadar iyi.

3 CEVAP

Mavi20

Benimmi yumak yumak tuy döküyor oturma odamdaki kösem siyahken bembeyaz okuyor tüyden ama ona rağmen mutfağa yatak odama oturma odasına antre her yerde geziyor izin veriyorum malesef 900 tl alıp ev aldım ama bir kere bile içine girmedi

Mirabonibon

bir kere alismis artik alsaniz bile biraz zor alistirirsiniz. Benimki sadece yazlari boyle rahat takiliyor orda burda hatta koltuklarin icinde bile uyuyor ama kisin hep benim yatagimda yatar asla baska yerde yattigini goremezsiniz max makyaj masamin veya calisma masamin koltugunda yatiyor arada ama kisin hep yatagimda benimle uyuyor baska yerde uyutamazsiniz bunu nasil yaptim bilmiyorum ben bisey yapmadim zorlamadim alistirmaya calismadim tamamen kendini nerede nasil rahat hissediyorsa oyle davrandi kendi kurallarini kendisi koydu diyebilirim yani kedinize karismayin o nereyi rahat ve guvenli buluyorsa oraya gidiyor

Sumer_Gzgb

Kediye en baştan yatak almış olsaydınız bile kediler istedikleri yerde yatarlar. Bir yere alıştırmak çok zor.Kediler evinize tüy dökecek. Siz de katlanacaksınız en baştan almişsiniz bir kere 😊mevsim geçişlerinden hekiminize de danışarak vitamin kullanabilir, somon yağı takviyesi verebilirsiniz. Başka da yapılabilecek şey evi bol bol süpürmek