Kedimi Balkona Çıkarmak İstiyorum Kaçar Mı Ya Da Merak Edip Balkondan Atlar Mı?

Jellybean

5 aylık british shorthair kedim var. Sürekli evde sıkılıyor gibime geliyor yaz da gelirken kum kabını balkona koyup orda vakit gecirebilsin istiyorum. Balkonumuz yarıya kadar kapalı aşağıda anca patisinin girebileceği bi boşluk var ordan atlayamaz ama kaplamanın üstü masa filan zanneder de atlar diye korkuyorum 3. Katta oturuyoruz düşerse çok zarar görür ne yapacağımı bilemedim

9 CEVAP

aleyn

tasmayla gözetiminiz altında çıkarsanız iyi olur, bi gün üç gün beş ay atlamasa bile bu ertesi gün atlamayacağı anlamına gelmez kedi çünkü bişeyin peşine gitmek isteyebilir..

aleyn

hem öyle hem de mesela oraya konan bir sinek bir kuş görüp peşine kovalamak ya da oynamak için atlamak isteyebilir.

Mariana

Ben balkona çıkarmıyorum hemen boşluğa gidip sarkıyor ordan aşağıda ne var diye bakarken çok korkuyorum birşey olcak diye. Bu yüzden apartmanımızda çok düşen kedi oldu, bide kedi düşerse bilerek düşmesine sebep oldun diye ceza ödeniyor burda (rusya da yaşıyorum)

Merhaba, 2 yaşındaki kedimi balkona çıkarmadan önce kapıyı açık bırakıp başında bekledim ve biraz alışması için zaman tanıdım sonra beraber çıktık. Balkonum yere kadar açık ve 3.katta kalıyor. Şuan kendi çıkıyor oyun oynayıp biraz güneş aldıktan sonra içeri giriyor ama boşluğa yaklaşmıyor. tabi kedinizin huyuna bağlı atlayıp atlamaması kediden kediye değişiklik gösterir.

Jellybean

Aslında en çok dışarıyı göremediği için korkuyorum. Arkasında bişeyler olduğunu ve yere düşmeyeceğini düşünüp atlayabilir diye korkuyorum. Birkaç kez benimle çıktı hatta kucağıma alıp dışarıyı izlettim ama emin de olamıyorum yine de

marsssss

Balkon çok riskli. Kuş görme olasılığı yüksek. Başında durmalısın çıkaracaksan. Ben öyle yapıyorum.

Ben kedimi iki aylıkken alıştırdım.Gözetliyodum ilk zamanlar.Şimdi 1 yıl oldu tuvaleti balkonda,balkonumuz tamamen açık.Ama atlama huyu falan yok.Oturup kuşlara bağırıyor.Her sabah en sevdiği aktivite bu :) Alıştırmaya ve kedinin kendi karakterina bağlı bence

Selma_

Bence sadece sizin yaninizdayken çıkartın. Benim tanidigimin kediside balkondan düştü çok korktular Aman ne olacağı belli olmaz 1 atlamaz 2 atlaz 3te ne yapacağı belli olmaz tatlı yaramazin ;)

Kedimekim

Kesinlikle boyle bir durum da kedinizi yalniz birakmayin birlikte her gun 1 saat dursaniz o bile ona yeter. Kedi bu bir atlamaz iki atlamaz 3.de bi bakmissiniz atlamis allah korusun. O yuzden bunu sakin yapmayin