Kedi Kakası Ve Yaş Mama

Arkadaşlar merhaba. Kedim bugün kumuna kakasını yaptıktan sonra dışarıya çıkarken halıya küçük bi parça kakası düştü sonra halıda kazarmış gibi yaparak kapatmaya çalıştı. Nedenini anlayamadım hiç böyle bir durum gelmemişti başıma. Özellikle kakasının çok ufak bi kısmı olduğu için düşündürttü acaba poposundan sonra mı düştü yoksa bilinçli mi kaka yaptı anlayamadım.Aynı zamanda tüyleri çok fazla poposunu temizlemekte zorlanıyor bize de temizletmiyor orasındaki tüyleri nasıl kısaltabilirim. Son zamanlarda eskisi kadar istekli mama da yemiyor eskiden daha tabağına koymadan yemeye çalışırdı. Aynı mamadan sıkıldı sanırım bilemiyorum. Yaş mama veriyorum kuruya geçeceğim ama ne almalıyım kararsızım. Yaş ve kuru güzel içerikli 9 aylık kediye uygun mama önerisi yapabilir misiniz? Çok teşekkürler şimdiden çok fazla soru sordum buraya kadar okuduysanız Allah razı olsun 🥲

1 CEVAP

mybabymars

Öncelikle kaka ve iştah durumunu biraz daha gözlemeniz gerek poposundan birazcık kaka düşürdü diye ciddi bir şey olacağını zannetmem bazen bizimkinde de oluyor ama gündüz işte olduğumuz ve taşınma süreciyle bağlantılı olduğunu düşündüğümüzden stres olduğunu düşünüyoruz, sizde de böyle bir durum varsa bağlantılı olabilir. Ha bir de farklı bir marka kuma geçtiğinizde de kaka konusunda anormal davranışlar sergilemişti. Yaş mama konusunda da veterineriniz ne önerdi bilmiyorum ama bizimki haftada 1 kullanabilirsiniz demişti, gourmet kullanıyorduk acana kitten yaş mamayı aldık bayıla bayıla yiyor, bizimki çok seçici değil ama. Kuru mama konusunda nd ve royal canin bizim denediklerimiz. Nd yi pek sevmedi bir paketi zorla bitirdik ama içeriği çok güzeldi sevseydi ndden devam ederdik, royal canin kitten mamayı da çok severek yiyor.