Kedi Ne Zaman Kısırlaştırılmalı

Mivyayy

7 aylık bir oğlum var ve henüz kızgınlığa girmedi. Eğer eve koku bırakırsa annem çıldırır bu yüzden kontrollerini yaptırıp uygun ise kısırlaştırmak istiyorum fakat bu sağlık sorununa yol açar mı veya anestezi sırasında bir sorun oluştururmu? Deneyimleyen biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkürler...

5 CEVAP

grsaras

7 aylık çok uygun bir zaman ama kısırlaştırmadan önce gereken testleri yaptırın bir problem görülmediği sürece rahatlıkla kısırlaştırabilirsiniz

Dorve85

Bizde 7 aylığız veteriner ımız en azından dişlerini tamamlasın dedi, ben de çok tedirginim işaretleme konusunda. İşaretlemeye başladığında hemen yaparız bekleyelim biraz dedi

Minminik

bizde 7 aylıkken hiç kızgınlık belirtisi göstermeden hatta diş değiştirme sürecinde kısırlaştık, veteriner öncesinde kontrol etti sağlıklı buldu ve kısırlaştırdık

KimJeongguk

Gerekli tetkikleri yaptırırsanız anestezide hiç bir şey olmaz. Kısırlaşması için uygun zamanlarda şuanda randevu alabilirsiniz.

cemremio

Yani zamanlama ile ilgili bir veteriner yaşını alsın idrar yolları gelişsin, erken kısırlaşan kedilerde böbrek hastalıkları ile sık karşılaşıyor dedi, başka bir hekim ise düzenli olarak gittimiz bunun yaşı ile ilgili olmadığını beslenme+şans olduğunu söyledi, sonuç olarak 10-11 aylık gibi kısırlaştırdık, işaretleme olayından çok çektik kısırlaştırana kadar, kısırlaştırdıktan sonrada bir süre devam etti,öğrenilmiş bir davranış olduğu için