Kedi Tarak Seçimi,Tarama Sıklığı?

aytunccc123

Arkadaşlar selamlar nerdeyse 3 aylık iki erkek kedim var biri uzun diğeri kısa tüylü
Şimdilik çok bariz bi tuy dokumu yok ama kucağa falan aldığımda birkaç tel illa geliyor normaldir diye düşünüyorum zaten
Ama buradaki arkadaşlar küçük yaşta tarağa alışsın falan diyordular bende artık taramaya başlasam mı diyorum?
Fiyat önemsiz yeter ki kaliteli olsun tarak önerisi verebilir misiniz?
Furminatör çok duymuştum ama orijinal bulmak zor diyorlar birde bazıları taramanın da ötesinde tuylerı koparıyor kısaltıyor tarzı yorumlarda bulunmuştu furminatör için o yüzden kararsız kaldım birde galiba eldiven şeklinde taraklar var en yaygın bunlar kullanılıyor ama açıkçası kaliteli ve tüylerine zarar vermeyecek tarak önerisi alabilirsem çok iyi olur
Birde son olarak bu yaşta tarama sıklığı ne kadar olmalı?

11 CEVAP

gkpnd

Merhaba tarak önerisi olarak bir marka bilgim yok malesef ancak kıl fırçalar kedilerin derisi için daha iyi oluyor. Kendi derinize sürttüğünüzde çizmeyen bir tarak olmalı aslında kısaca. Bir de yavru kedi ise taramaya alıştırmak mantıklı evet ama bence küçükken Furminator kullanmayın. Daha yumuşak bir tarakla gün aşırı ya da 2 güne bir kısa bir süre tarayarak alıştırmaya çalışabilirsiniz. Furminator için yavru tüylerin dökülüp biraz daha büyümesini beklemek daha mantıklı olur. 8-9 ay gibi. Daha sonrasında da ben kendi oğlumda haftada bir furminator kullanıp her gün normal tarak ile taramaya çalışıyorum. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ketonmanya

Merhabalar.

@Mmtklndr Bey'in linkini yolladığı tarak gerçekten hem çok pratik hem de tüyleri güzel alıyor. Kedilerinizi her gün tarayabilirsiniz, sakıncası yok. Hem bu rutine alışmalarını sağlarsanız büyüdüklerinde taranmayı kendiliklerinden isteyeceklerdir her gün. :)

Benim uzun tüylü kedim kendi tarağının durduğu rafı biliyor, her sabah uyandığımda beni o rafın önünde bekleyip tuhaf hareketler yapıyor. Ben tarayana kadar da bırakmıyor hareketlerini. :) Umarım sizin kedileriniz de taranmaktan keyif alan kediler olurlar da size sıkıntı çıkarmazlar.

Bol patili günler dilerim.

Mmtklndr

Ben bu tarağı kullanıyorum tüyleri güzel topluyor

aytunccc123

Çok teşekkür ederim öneriler için
O zaman furminatör kullanımı daha sonra

tengrist

Bence 3 aylık yavru kedi için plastik uçlu taraklardan Görsel için tıklayın kullanın amaç masaj yapmak ve üzerindeki ölü tüyleri toplayabilmek olsun, hem de taranmaktan keyif alsın ki tarama alışkanlığı edinsin.

tengrist

Link hatalı olmuş. Buyrun; Görsel

aytunccc123

Tamamdır sipariş verdim bakalım çok teşekkür ediyorum herkese

Mmtklndr

Size kedilerinizle beraber uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum 🤲🏻 anneye ve yavrularına çok güzel bakıyorsunuz Allah yardımcınız olsun 🙏🏻

aytunccc123

Mmtknldr tarağa ikiside bayıldı valla resmen karnını bile açıp taratıyorlar
İyi de tuy topluyor özellikle uzun tüylü kedimden
Tekrar önerileriniz için teşekkürler

Mmtklndr

Memnun kalmanıza sevindim rica ederim 🤗 güzel günlerde kullansınlar inşallah 🙏🏻