Kedim Çok Değişti

pigileto

Kedim birkaç gündür yanımıza gelmeden tek başına takılıyordu. Depresyona girmiş olabileceğini düşündüm çünkü iştahı yerindeydi ve ateşi de yoktu. Dün akşam baygın baygın bakmaya başladı ve fark ettim ki kendini de yalamıyor. İştahı normal seviyedeydi, normalde çok iştahlıdır. Hareketleri yavaş, durmadan diken üstünde oturuyor. Bakışları iyice baygınlaştı. Sabah da çok az mama yedi sadece, yine diken üstünde oturuyor. Durmadan dalıp bir yerlere bakıyor. Çok halsiz gözüküyor. Hala ateşi yok. Veterinerimden yarın için randevu aldım, bugün kapalı. Kedisinin başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan var mı? Sadece depresyon mudur sebebi?

Not: Henüz kısır değil, 1 yaşında.

6 CEVAP

Sutunannesi

İştahının kesilmesi baygın bakması halsizleşmesi bence depresyondan öte biraz hastalık gibi. Benim kedim ne zaman hasta olsa huy değiştirir gider başka yerde uyur. Kediler konuşamadıkları İçin sanırım bir sorunları olduğunu bu şekilde anlatmaya çalışıyorlar. Tabi sorunun ne olduğunu anlamak bize düşüyor. Kedim yaklaşık 2,3 haftadır farklı yerlerde uyuyordu iştahı yerinde ve dışkı güzel olduğu İçin hiç rahatsız olduğunu düşünmedim o yüzden de üstüne düşmedim. Fakat dün farkettim ki çok hızlı nefes alıyor :( demekki problemi ciğerlerindeymiş ama anlayamadım. Bence burda size düşen büyük bir sorumluluk var veterinere anlatacağınız şeylerde çok önemli sonuçta konuşamıyorlar veterinere de dertlerini anlatamıyorlar veteriner sadece sahibinin yönlendirmesiyle bir takım testler vs yapıyor. Mesela ben sorunun ciğerlerde olduğunu düşünüyorum röntgen çekilmesini isteyeceğim gerekirse detaylı kan testi tabiki ateş ölçülecek nefes dinlenecek vs. Hasta olduğu içinde depresyona girebiliyorlar :( ama iyileştiklerinde düzeliyor o huy değiştirmeler. Umarım ciddi bir sağlık problemi yoktur ve yapılan tetkiklerde sağlıklı çıkar. Uzun ömürleri olsun

pigileto

Depresyon vücut direncini düşürdüğü için hastalanmış. 3 günlük tedaviyle iyileştirdik çok şükür.

Röntgen kaç tl tahmini bileniniz var mi

buddha_bar

2 sene önce rontken +serum 150 tl vermiştim universite hastanesine

Teşekkür ederim

SETTO

Röntgen 75-80 tl