Yalvarırım Yardım Edin

Tomriskaan

Köpeğim küçük köpek. 9 aylık. Halsiz yemek yemiyor ve ağzında grip olduğumuz zaman burnumuzda bıriktigi gibi yapışkan salya birikmiş. Daha önce de köpeğim bu şekilde öldü lütfen yardım edin ne yapmalıyım. Daha önceki köpeğime iğne yazılmıştı ama fayda etmedi

10 CEVAP

KimJeongguk

Veterinere yetiştirseniz iyi olur halsiz olması ve yemek yememesi ciddi bir şey gibi duruyor.

melv

ne kadardır yemek yemiyor ve halsiz bu önemli. Farklı birşey bulup yemiş olabilme ihtimali varmı? Ağız içine bir bakın yara varsa o yüzdende yemiyor olabilir. Veteriner bir görsün bence.

aslihan_e

Karma aşısı var mı? Ölen köpeğinizin bulunduğu ortamlarda yer aldı mı? Viral bir enfeksiyon varsa iki yıl bile kalabiliyor. Diğer köpeğiniz ne zaman ölmüştü? Ağzını kontol edin. İshali var mı?

Lütfen geç kalmadan iyi bir veterinere gidin ve serum bağlansın. Bu ara da antibiyotik tedavisine başlanmalı. Alt solunum yolu enfeksiyonu gibi ... Serum önemli.

Dobbyko

Hayvana gençlik hastalığı olabilir deyip tetkik yapmaması enteresan. Gençlik hastalığı ciddi bir hastalıktır köpeğinizi kaybetmek istemiyorsanız iyi bir pet kliniği bulun. Hayvanın soğuk yere gitme isteği ateşinin olduğunu gösteriyor bu da vücudunda bir enfeksiyon olduğuna işaret ediyor. Bir hayvanın genel durumu kotulediyse yemek yemiyor şu içmiyor ve halsizse bu iyi bir şey değil size tavsiyem şehirde pet kliniği bulup hayvanı göstermeniz yönünde.

Tomriskaan

Arkadaşlar veterinere götürdük ve bize genclik hastalığı ve ya soğuk algınlığı olabilir dedi. Belirtiler ikisine de uyuyormuş . Streptovetin diye bir toz ilaç verdi ve onu suyla karıştırıp iğne yapın dedi. İlk iğnesini yaptık ve biraz su içti. İshal görmedim. Grip olduğumuz zaman gogsumuz hirlar ya öyle sesler geliyor göğsünden ve ağzının içi yapışkan salyalı. Bir de sıcak yerde durmuyor ve soğuğa gitmeye çalışıyor. Nedenini anlamadım. Umarım iğnenin faydası olur ama çok umutsuzum

Tomriskaan

Yanına sıcak su torbası koysam mı sizce devamlı içmesi için koyduğum suya ayağını ve burnunu sokuyor ve vücudu ısınmadığı için ayakları kurumuyor. Yoksa zararlı mı olur torba

aslihan_e

Ateşi var hareketlerine göre, ateş düşürücü yapmadı mı? Antibiyotik verip yollamış. Karma aşısı var mıydı?

Tomriskaan

Hayır karma aşı olmadı

Tomriskaan

Koy yerinde ve serum takabilecek vet olmayan bir yerdeyiz. Bu nasıl hayat ya