Hırçın Kedi Problemi

Merhaba arkadaşlar 1 yaşında sarman bir kedim var 2 aylıkken sahiplendim kedim çocuklara karşı aşırı hırçın ve saldırgan davranıyor onu çocuklara alıştırmak için ne yapmalıyım çünkü yakın zamanda benimde bebeğim olacak birbirlerinden ayrı tutmak istemiyorum ikisinide lütfen bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var

1 CEVAP

Dobbyko

Bebeğiniz doğduğunda hastanede giydirip çıkardığınız kıyafetleri eşiniz siz bebekle eve gelmeden eve götürüp koltuklara halıya falan bıraksın bebeğin kokusu eve sinsin. Eğer gece vs bebeğiniz yaninizdayken kedinizin odaya girip zarar verebilecegini düşünüyorsanız hamileliginiz son aylarında yatak odasinin kapısını gece yatarken kapatın. Bebek dogdugunda da bir iki ay kendini toplayana ve birbirlerine alışana kadar kapatmaya devam edin. Bebek doğmadan kapıyı kapatmaya başladığınız için kedinizin bebek doğduğunda bebek yüzünden beni yanlarında istemiyorlar diye düşünme ihtimalini düşrürsünüz. Gündüzleri de sizin refakatinizde yavaş yavaş koklamasina yanında durmasına izin verin. Sağlıkla doğsun bebeğiniz. Hep beraber sağlıklı uzun bir ömür diliyorum.