Kedimin Cinsi Ne Acaba Yardımcı Olur Musunuz

zynpgngrn

Sokaktan sahipledigim oli

13 CEVAP

Ecerana

Genlerin de hangi cins kedi vardır bilmiyorum ama bizim komşununda gri tekir kedisi var her sene aynı bu renk kedi doğurur yani illa anne ya da babasının cins olmasına gerek yok bu renk olması için. Zaten sokak kedilerinin genlerinde bir sürü cins var

Amedsoner

Chartreux Fransız asıllı bir kedi bazı insanlar britishle karıştırıyor. Hatta hayvan satan bazı simsarlar british diye satılıyor ama Türkiye de çok beslenilmeyen bir tür. Bu kedi de Chartreux filan değil nette yazarsan zaten belli eder karakteristik özellikleri var. Britishi herkes biliyor anlatmaya gerek yok :) birisi british bulacak da ciftlestirecek de yavrusunu sokağa atacak. Lütfen mantık çerçevesinde yorumlar yapın :)

Kedimekim

Chartreux ya da British oldugunu sanmıyorum cünku onlarin yuz hatları dha yuvarlak ve genis oluyor. Oysa sizin kedinizin yuzu daha dar ve ucgen sekilde. O yuzden bana Mavi Rus gibi de geldi. Ama tabi en iyi veterineriniz bilir. Karnesi yok muydu? Veterinerler karnesine ırkını yazıyorlar.

Cesminurr

Blue Russian

Ecerana

Eski konumuu? Ben bu hafta içinde sorulmuş bir soru diye yanıtladım. Eğer eski sayılıyorsa özür dilerim

Melekitooo

British shorthair melezi galiba. Benim cocuklarımdan birine benziyor.

Bestey

CHARTREUX OLABİLİR VEYA BRİTİSH KIRMASI DİYE TAHMİN EDİYORUM

Amedsoner

Bu canlıda birden fazla kedi cinsinin karsimi var yani melez . Tek renk ama melez. tek renk bir TEKİR.

deniz_berkan

@Ecerana lütfen eski soruları yanıtlamayınız...

marsssss

Büyük ihtimalle british kırması

ayse1310

Kesinlikle chartreux kırması olduğunu düşünüyorum. Chartreux cinsi ve herhangi bir tekir kırması gibi geldi bana :)

Chartreux kedi örneği:
https://www.google.com.tr/search?q=chartreux+cat&oq=charteyx+&aqs=chrome.2.69i57j0l3.2969j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=6jW1HIaC5-A_SM:

Mariana

Sokaktan sahiplendim demişsiniz ama sahibi olmadığından emin misiniz? Evden kaçmış olabilir

zynpgngrn

@mariana evet eminim 2 aylık olduktan sonra bulunduğu yerden aldım