Şiringayla Verilebilecek Yemek Hazırlama

Tomriskaan

Arkadaşlar hasta köpeğim için şırınga ile icirebilecegim ne hazirlayabilirim evde acaba?

2 CEVAP

aslihan_e

Normal et ya da tavuk ne kullanırsanız ve biraz sebzeyi az sulu olacak şekilde haşlayınca mixerden geçireceksiniz iyice, sonra bir de pütür gelmesin şırınga ucunu tıkamasın diye un süzgecinden süzün, şöyle süzgeçte kaşıkla karıştırıp bastırıp süzgeçten geçmesini sağlayın, iri parçalar süzgeçte kalacak. Haşlama sulu olmazsa şırıngadan geçecek kıvamda olmuyor. Burada amacınız mama tarifi istemek mi şırıngadan geçecek bir şey istemek mi anlayamadım. Köpeğin rahatsızlığına göre mesela ishal varsa lapa nişasta ve patates kullanılabilir. Alt ya da üst solunum yolu enfeksiyonu varsa çorbalık diye satılan yağlı yerden tavuk haşlamanızı öneririm. Tavuk yağı mikropları söküyormuş.

Ecem34

Merhaba kito fresh alıp, blender’dan geçirip verebilirsiniz