Dev Anket (Kedi Maması)

KravatliKedi

Anket

Acana
(10 oy)
N&D
(27 oy)
Brit care
(1 oy)
Hills
(21 oy)
Toplam (59 oy)

Hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

23 CEVAP

KimJeongguk

Dr.Sacchi, Bonacibo, Hill's, Royal Canin, Exclusion, N&D Kullandım sırasıyla. Dr.Sacchi'yi kedim eve ilk geldiği zaman petsoptan alıp kullanmıştım o zamanlar mama bilgim yoktu 1.5-2 ay civarı kullanabildik isteyerek te yemiyordu zapzayıf kalmıştı sonra kuzenimin önerisiyle Bonacibo kullandık 15kg olarak almıştık o zaman ve çok iyi kilo almıştı severek te yemişti. Bonacibo bitince Hill's tuna balıklı kitten aldık onuda bayıla bayıla yedi ve tüylerine de etki etmişti memnun kalmıştık. Sonra yetişkin olunca kilosu artmasın diye Royal Canin fit32 kullandık onuda severek tüketti. Kusırlaştırınca da Exclusion kullandık ondanda çok memnunduk şuan da N&D kısır somonlu kullanıyoruz ve bundanda baya memnunuz 1 yıl olacak neredeyse kedime çok iyi geldi.

KedimMayis

Ben Proplanın stirilize somonlu mamasını kullanıyorum, çok iştahla yiyor ve kilosu,tüyleri,tuvaleti her zaman iyi. Şu aralar biraz fazla yiyor hatta birkaç kilo da aldı, biz ona ayrıca taze tavuk,et,balık haşlayıp vermemize rağmen mamasını yer bitirir. Düzenli kontrole götürürüm. Sağlıklı olsa bile mutlaka götürürüm veteriner hekimine. Yaş mama ve türevlerini kullanmıyorum. Belki de bu yüzden ben mama ile ilgili sorun yaşamadım, genel olarak insanlar memnun değiller ama biz memnunuz. Severek yemediğini görürsem veya bir sorun yaşarsam Acana kullanmayı düşünüyorum.

Betrayal

Golosi ton ve somon balıklı, Golosi tri mix

Balimlilac

Virbac yetişkin kısır somonlu kullanıyorum.

KravatliKedi

Arkadaşlar şık bu kadar ekleyebildim telefondan yazdığım için dev anket yazdım yorumlarda da belirtilebilir seçeneğiniz

teddybal

@mennuse merhaba, Nd kısır mamaları uzun süre kullandınız ve Nd kullanırken mi kediniz idrar yolu sıkıntısı yaşadı?

KravatliKedi

ND kullanan çok kişi varmış

nevfel

kedim idrar enfeksiyonu olduktan sonra iki ay özel mama kullandı veterinerimiz kendi veriyordu. sonrasında geçen ay ND'nin tavuklu ve narlı kısır kedi mamasına geçtik. hiçbir sorun çıkmadı ve kedim iştahla yiyor mamayı. hiçbir mamayı böyle yediğini görmemiştim bile diyebilirim. tüylerine de çok iyi geldi. böyle hastalıklar uzak olsun diye nd kullanmaya karar verdik o yüzden herkese de nd önermeye başladım şiddetle :)