1 Yaşındaki Kedime Günde Kaç Gr Mama Vermeliyim?

Ayca00

Merhaba kedim kısırlaştırıldıktan sonra biraz kilo aldı, mamasını dengelemek istiyorum genelde çalıştığımız için sabah ve akşam döküyoruz toplam 50/60/75 gr arası yiyor günde ND ringa balıklı kısırlaştırılmış mamadan kullanıyorum. Tavsiyeniz var mı gram vs başka öneriler olarak

8 CEVAP

Mehmet163727

Kullanılan mamaların arkasında günlük verilmesi gereken ideal miktarlar belirtiliyor kontrol edebilirsiniz

KimJeongguk

Ama mesela benim kedim 5.5 kilo ve günlük bu miktarda yemesi gerekiyor. Sizinkide kedinizin kilosuna göre değişecek.

KimJeongguk

50-55 gramı 2'ye değil 4'e bölüyorum 4 öğün şeklinde sabah, öğle, akşam, gece veriyorum.

KimJeongguk

Mama paketinizin üstünde kilo başına günlük düşen miktar yazar. Bizde somonlu kısırlaştırılmış olanını kullanıyoruz günlük 50-55gr civarı tüketiyor.

Ayca00

Ya şöyle 50 gr veriyorum ama tombikleşti yavrucak :D ben de o yüzden sormak istedim 50 gramı ikiye mi bölüyorsunuz

Ayca00

ben şimdi 55gr sabah aksam yaptım cünkü zaten o kendi kendine 4/6 bölüyor :D

Balimlilac

Her mamada verilmesi gereken gramaj farklıdır. Kedinin kilosu karşılığı paket arkasında yazar. Benim kedim 4,200 gram ben günlük 52 gram veriyorum ve 4 eşit şekilde otomatik mama kabıyla besliyorum.

Ayca00

otomatik kabım yok o yüzden sabah aksam yapmaya başladım 55gr