Kedim Kusuyor

Xbadem

Merhaba. Kedim 2 3 günde bir bu şekilde kusuyor. Tüm aşıları tam. İç dış parazit 20 gün oldu.Mama olarak nd mama kullanıyorum uzun zamandır veterinere gösterdiğimde pek birsey demedi. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen

10 CEVAP

Xbadem

Bu arada kedime malt kullanıyorum.

yarengur05

Bence başka bir veterinere gösterin

Xbadem

Aslında iki farklı veterinere gösterdim ama dediğim gibi pek birşey demediler. Parazitten kaynaklı olabilir dediler iç dış parazit oldu zaten.

Ebru2020

Tüy yumağı çıkarmış normal bu malt derken sanırım tüy yumağı için malt kullanıyorsunuz.

Xbadem

Mal kullanıyorum ve pek tüy yumağına benzemiyor aslında içerisinde küçük beyaz noktalar var 2 gün önce bu şekilde kustu şimdi daha katı haliyle aynı şekilde kustu

Ebru2020

Benim kedimde malttan sonra bu şekilde tüy yumağı kustu aynısı ama içiniz rahat etmiyorsa veterinere sormak lazım ben yine de tüy yumağına benzettim.

Xbadem

Teşekkür ederim en iyisi tekrardan veterinere götürmek sanirim

Ebru2020

Rica ederim insallah tüy yumağıdır sadece.

Xbadem

İnşallah öyledir

Merhaba , fotoğraftan anlaşıldığı üzere kediniz sindirilmemiş mamasını kusmuş. Burda önemli olan kusma sayısı. Gün içerisinde birkaç defa bu şekilde kusuyorsa sıkıntı ama nadiren yaptığı birşey ise mamasını hızlı çiğnemeden yutup midesini rahatsız etmiş olabilir. Tüy yumağından şüpheleniyorsanızda kusmuğu eşeleyip tüyleri görmeniz lazım.