Kedim Ve Böcekler

Fttmgll

Arkadaşlar kedim pencerenin kenarlarından böcekleri yakalıyor ağzına lıp öldürüyor sonra da yemeye çalışıyor

1 CEVAP

MHG

Merhabalar
Bu durumla kedi arkadaşı olan karşılaşıyordur. Benimkinin sayesinde yakalanıp dışarı atılamayacak kadar küçük bir böcek gördüğümde yemesin diye öldürebilecek anne özelliği kazandım(normalde asla asla böcek öldürmem çocuk için öldürürken de çok üzülüyorum ama annelik işte)
Eğer yediği böcek sayısı aşırı fazla değilse bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Camınıza hangi çeşit böcekler geldiğini gözlemleyebilirsiniz ısırabilecek, zehirleyebilecek, aşırı mikrop taşıyan böcek türlerinin geldiğini sanmıyorum ama eğer geliyorsa farklı bir önlem almayı deneyebilirsiniz.
Vee en önemlisi iç parazit yaptırmayı ihmal etmeyin böcek yiyorsa iç parazit oluşum riski artar diye biliyorum