Kedim Tuvalete Çıkamıyor..

Ebru-c

11 Gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu dişi kedim. Aslında çişini ve kakasını yapabiliyor ama gün içinde bazen gidiyor kumuna eşeliyor, oturuyor ama yapmıyor ve bunu birkaç kez üst üste yapıyor. Kum tertemiz, her zaman kullandığım kum. Şuan mesela girdi tuvalete eşeledi eşeledi oturdu kalktı 4 5 kere yapamadı, poposu ıslak belli ki tuvaleti var. Ne yapmam lazım? Ameliyattan sonra böyle şeylerin olması normal mi?

3 CEVAP

Mmtklndr

Bende dişi kedimi geçen hafta cuma günü kısırlaştırdım ama hiçbir problem yaşamadık.Bence veteriner ile görüşün

Minikaden

Bende yaklaşık 1 ay önce dişi kedimi kısırlaştırdm. İlk günler çıkamaması olağan bir durum ama kabızlık durumlarında bir çay kaşığı mamasına zeytinyağı döküyorum. Gün içinde hemen etki ediyor.

idrar yolları problemi olabilir kabız falan değilse. çişi varken mutlaka bi kontrole götürün idrarını alıp tahlil yapılsın yangı olabilir idrar yollarında geciktirmeyin.