Karma Aşı Sonrası Değişim

Dorve85

Merhaba. Çarşamba günü fındığın karma aşısı yapıldı bu öğlene kadar herhangi bir sorunu yoktu bugün sırtında iğne yapılan yerde şişlik ve hassasiyet vardı, sevgi yumağı olan yavrum hırçın davranıyor ve yattığı yerden kalkmıyor. Ne çiş yaptı ne kaka sabahtan bu yana. Veteriner imize gittik baktı ve aşıdan kaynaklı normal olduğunu söyledi ne yapacağ ımızı şaşırdık üzeründen 3 gün geçti aşının

2 CEVAP

aslihan_e

Aşının etkisi 3 gün sürmez asla. Farklı veterinere gitmenizi öneririm. Belki aşı yeri apse yapmıştır. Ne olduğunu bilemem ama bir sıkıntı olduğu kesin. Hadi ilk gün kalkmıyor diyelim, aşıdan dolayı normal dersin, 3 gün sonra rahatsızlık belirtisi gösteren kediye aşıdan dolayı normal diyorsun. Bunun bilimsel bir dayanağı yok. Mama ve su da mı tüketmiyor acaba? Tuvaletinin gelmesi gerekirdi.

Dorve85

Dün akşam ve bugün çiş ve kaka yaptı biraz daha iyi mama ve su tüketimi de iyi hassasiyeti dünki kadar yoğun değil. Acaba aşı yeri şişliği vurulduğu andan itibaren varmıydı da ben dün farkettim ona bağlıyorum bilemiyorum. Ek olarak diş değiştiriyor belki onun etkisinde vatdır diye düşünüyorum. Veterinerimiz hasta bebekliği nden bu yana tanıyor ilgisiz ve bilgisiz olabileceğini düşünmek istemiyorum farklı bir veterinere götürüp alakasız ilaçlar da kullanmasını istemiyorum çünkü 7 yaşında bir köpeğin var o zaman izmir'de oturuyordum bebekti bulduğumda hastaydı hangi veterinere götürsem farklı tedaviler ve tanılar koymuştu ki bir tanesi gençlik hastası olduğunu uyutmamız gerektiğini bile söylemişti. Kısacası biraz daha gözlemleyip dediğiniz gibi farklı veterinere danışmak olacak cevabınız için teşekkür ederim