2 Kedi Aynı Kum Kabını Kullanırmı?

mehtapkaplan

Merhaba dostlar.

2 kedim var. Mama kaplarını ayrı tutuyorum biri büyük ve kısır, diğeri yavru. Su kapları ortak bide tuvaletleri ortak. Sizce 2 tane tuvalet almalımıyım yoksa 1 tuvaleti 2 kedi kullanabilir mi sağlık açısından bi sorun olurmu?

5 CEVAP

tengrist

İki kedi için daha geniş ve büyük tuvalet kapları var. Bir de kapalı tuvalet tercih etmeyin, günde en az 1 kere temizlenirse bir problem olmaz. Ayırsanız da zaten ikisi de her iki tuvaleti kullanacak, ya da birisi ikisine de girecek bir anlamı kalmayacak o yüzden

KimJeongguk

Veterinerlerin bile önerisi her kedi için 1 tuvalet kabı daha almanızdır.

aslihan_e

Sağlık açısından bir şey fark etmez ama iki tuvalet yine aynı sıklıkta temizlerseniz kediler için daha iyi olur. Kediler kumlarını temiz bulmayı seviyor. İki tuvalet gün içinde daha az kirlenir. Tek tuvalet bir günde daha çabuk dolar doğal olarak.

Mia0

Kuzu çok denedim 2 ayrı mama du kabı 2ayrı tuvalet ama asla olmuyor kimin nereye mıçtığı belli değil bende hepsini bir yaptım 🤣

mehtapkaplan

Bende bir yaptım 😂 sık temizliyorum tuvaleti. Biçok su kabı koydum her odaya.. Yanıtlar için çok teşekkür ederim