Kedimi Nasıl Zayıflatabilirim?

yu8888

merhabalar. ben şuan 3 yaşında erkek kedime 1 yaşından beri nd kısırlaştırılmış tavuk narlı kedi mamasını veriyorum, doz olarak da arkasında yazan miktarı veriyorum ama kedim fazla kilo almaya başladı. mama miktarını azaltsam sürekli miyavlıyor başımda asla uyutmuyor yiyene kadar. oyun oynatmaya çalışıyorum pek oynamıyor 5 dk sonra sıkılıp gidiyor. şuanki kilosu 6,8. zayıflaması için ne yapabilirim? ya da mamasını mı değiştirmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum

9 CEVAP

Ayben12

Misal tuxedo kediler tekirlere göre daha iri oluyor genellikle. Tekirde fazla olan 5 kg tuxedoda normal oluyor. Cinsine de bağlı olabilir yani. Verilmesi gereken miktarı aşmadığınız sürece kilo alması pek olağan değil. Mama dışında biseyler cok yiyor mu ve cinsi ne . Hekiminiz kilosu konusunda ne dedi

Buse_odm

Bizimde sorunumuzdu oyun istemiyor du bende tasma ile dışarı çıkartıyorum öyle öyle zayıfladı

yu8888

cinsi british shorthair ve maması dışında hiçbir şey yemiyor yaş mama falan sevmiyor. veteriner uyarmıştı dikkat etmem için, 5-5,5 kg idealdir falan demişti ama benimki 7 olacak nerdeyse :/

Ayben12

Hekime danışarak diyet mamaya geçiş yapabilirsiniz

sifacimelek

Veterinerim nd mamayı hareketsiz ev kedilerine önermiyorum çünkü kilo yapıyor dedi. Evet aynı sorunu bende yaşadım kilo yaptı hızlıca 5,300 oldu oğlum. Mama değiştirip sorunu çözebilirsin ama vet hekimden destek almalısınız

sifacimelek

Veterinerim nd mamayı hareketsiz ev kedilerine önermiyorum çünkü kilo yapıyor dedi. Evet aynı sorunu bende yaşadım kilo yaptı hızlıca 5,300 oldu oğlum. Mama değiştirip sorunu çözebilirsin ama vet hekimden destek almalısınız

KimJeongguk

Kediniz için N&D'nin veya başka iyi bir markanın diyet mamasına geçebilirsiniz bu durumlarda.

Coconutbey

Nd gerçekten kilo aldırıyor kediniz hareketsizse. Hills bu konuda iyi gerçekten kilo kontrolü sağlıyor

Balimlilac

Öğünlü beslenme, mümkünse 4 öğün. Tavsiye edilen mama miktarını aşmamak, bol oyun. Son çare diyet mama.