Evde Tavşan Beslenebilir Mi?

Anket

Aslaaa evde beslenmez!!!
(4 oy)
Beslenmez
(6 oy)
Beslenir
(8 oy)
Tabiiki beslenir yaa
(4 oy)
Toplam (22 oy)

Merhaba, tavşan almak istiyorum fakat biraz tedirginim. Çünkü annem kemirgen o bulduğunu kemirebilir diyor. Benim tedirginliğim de o yüzden gerçi ben annem böyle yapmasa herşeye katlanırım da onla birlikte yaşıyorum yani. :D Sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Evde rahatça tavşan besleyebilir miyim???

13 CEVAP

Cevap yok mu???

felishuman

beslenir. küçükken kuzenimle çok tavşan beslemiştim evde. gerekli bakımını yaparsanız sıkıntı olmaz:) bakımı da zor değil zaten. bir de kablolara vs dikkat edin, gerçekten kemiriyorlar çünkü

pistan32

Garip gelebilir ama rahmetli tavsanim Behlül'ün tuvalet eğitimi vardı :D İhtiyacı olduğu zaman tuvalet kapısına vururdu.Kapıyı açınca hemen gidip tuvaletini yapar ve çıkardı.Normalde balkonda bir kafeste durduğu ve eve arada bir aldığım için uzun süre gözlemleyemedim.Herşeyi kemirme eğilimine sahipler.Arada bir eve almama rağmen sağlam kablomuz kalmamıştı.Oy vermedim çünkü aradayım.:D

Kabloları kaldırsak, bakımına önem versek besleyebilir miyim yani? Ha bide tuvalet eğitimi vermek kolay mıdır acaba?

Reyaura

Ben tavsiye etmiyorum her yere tuvaletini yapiyor büyüdüğü zaman halilar dahil her bulduğunu kemiriyor bence bakimi zor

septikbaykus

Tavşan ve hamster ölüm. Kedileri mumla ararız

pistan32

@Kediseveryaren tuvaletini yapacağını hissettiğimde(davranışlarından yola çıkarak) tuvalete götürdüm sonra kendi gidip yapmaya başladı belki tuvaletin kokusuyla alakalidir.Ama dediğim gibi uzun süre gözlemleyemedim.

Mariana

Ben besledim ne kadar temizliğine dikkat etsemde tuvaletini yaptığı zaman çok kötü kokuyor bahçe varsa bakılması daha iyi bence her iki taraf içinde

Ecerana

Bnde 3 ay öncesine kadar ev de tavşan besliyordum. Kemirme olayına girersen çıkamazsın sadece kablo değil halıların koltukların püskülleri varsa yiyorlar battaniye eşarp çarşaf bunları da zevkle kemiriyorlar bizim halıların püsküllerini ot gibi kemirdiler annem hala lafını ediyor. Ayrıca her ne kadar tuvalet eğitimi olsa da eğer bir yere kafayı taktıysa hep oraya yapar benimki tuvalet eğitimliydi ama ne zamn odama girse bile bile yatağıma yapardı çıktığıyla salması bir oluyor tavsiye etmem o yönden bi de tmm çok tatlılar ama kedi gibi öyle oyun oynayamazsın sen ne kadar seversen sev Bi bahçeye sal seni görmez bile

Ecerana

çok zevkli hayvanlar ot yerken su içerken bile Bi hayvan tatlı olurmu ama ev için uygun değil tavşanlar sürekli ürüyorlar ayrıca erkekse yandın erkenden geliştikleri için 5-6 aylıkken çiftleşme istekleri oluyor ve heryere püskürtüyor tur atarak evin içinde püskürtüyormuş birinin ki Bi de kedi gibi yalansalar da patileri hep tuvalet lekeli olur sarı sarı Bn pelet kedi kumu kullanıyordum öyle temiz oluyordu tuvaletinin önüne havlu da koyarsın ama gene de batar yani normal kedi kumu da kullanamazsın zararlı sen bilirsin ama bence tavşan yerine kedi filan al daha iyi ama şu yönden tavşan daha iyi tek iyi yön de bu tavşanlar kediler gibi hassas değiller kolay kolay hastalanmazlar ve öyle kedi gibi bakıma da ihtiyaçları yok ay da 2 kere tara 2-3 ay da bir de tırnaklarını ucundan kesersin bitti

Poidox

Beslenir fakat çiftleşme isteklerini göz önünde bulundurmalısın eğer çiftleştirme durumun yoksa kesinlikle kısırlaştırmalısın stres yaratabilir hayvanda.

Feronia

Kesinlikle önermiyorum. Her tür hayvan besledim, en zoru tavşan. Her şeyi parçalıyor, kabloları koparıyor, zemini pislik içinde bırakıyor. Eğitimi çok zor. Ayrıca tavşan doğada tek başına yaşayabilen bir hayvan. Onu eve hapsetmek işkenceden başka bir şey değil. Onları doğal ortamlarından ayıran insanlara destek olmak hayvan severliğe yakışmaz. Bu şekilde evde tavşan beslemeye devam edersek zamanla doğada hayatta kalma yetilerini de kaybedecekler. Herhangi bir vahşi hayvanı evcilleştirmek düpedüz zulümdür.

marsssss

Şu ana kadar evde 4 tavşan beslemiş birisi olarak fazla sorun olmadığını söyleyebilirim . Ama koltukları ve çeşitli mobilyalari kemirip zarar veriyorlar. Büyükten sonra da bakması güçleşiyor. Halledebilirim diyorsan çok şirinler.