Bu Yaralar Ne Yarası 1,5 Aydır Uğraşıyoruz

ilaydald

kedimde özellikle yanağını kanarcasına kaşıdı bunun üstüne veterinere gittik büssürü pahalı ilaç hap kullandık fakat veteriner de çözemedi 1. fotoğraftaki yaraya kedim hiç dokunmadı 2. fotoğraftaki yarayı kendini yalayarak ve ısırarak yaptı bu yaralar ne olabilir:((?

16 CEVAP

ilaydald

teşekkür ederim herkese eski sahibini bulup iletişime geçtim tavuğa alerjisi varmış yeni mama aldık

selinuzum

Mantar gibi gözüküyor yakın zamanda mama değişimi , kum veya hayvanın ve sizin rutininizde değişen bir durum olduysa da bu yaralar meydana gelmiş olabilir mama seçimine özen göstermenizi öneririm

selinuzum

Mantar gibi gözüküyor yakın zamanda mama değişimi , kum veya hayvanın ve sizin rutininizde değişen bir durum olduysa da bu yaralar meydana gelmiş olabilir mama seçimine özen göstermenizi öneririm

Mia0

Tavuklu bişey vermeyin yakalık takın temizlik malzemesi yerine yerleri karbonat beyaz sirke ile silin crystalin ve batikonla yaraya pansuman yapın sonra teşekkür edersiniz :)

Balimlilac

Lütfen ama lütfen buradan açık yara gibi şeylere karbonat sirke sürün diye millete akıl vermeyin yaaa. Deliricem artık gördükçe. Sevgili @Mia0 kendi açık yarana karbonat ve sirke sür o acıyı yanmayı yaşa sonra insanların kedisine sirke karbonat öner. Soru sahibi lütfen kusura bakmayın böyle akılları okuyunca sinirleniyorum artık. Alerjik mamaya geçtiyseniz büyük ihtimalle geçecektir. Ayrıca alerji hapı verdiyse vet. ihmal etmeyin. Şimdiden geçmiş olsun.

Balimlilac

Bir de sonra teşekkür edersiniz yazmış yaaaa.... cyrtistalini baticonu anlarım karbonat sirke tavsiyesi vermek nedir? kek mi yapacak mı bu kadın karbonat ve sirke tepkimeye girince asit oluşur daha çok yaktıracak çocuğu sonra teşekkür değil beddua bulursun.

Cemalchief

Arkadaslar kisi demis ki yerleri temizlerken temizlik malzemesi yerine sirke ve karbonat yapin, kediye degil

Mia0

@cemalchief teşekkür ederimmm yorumun için 🙏

ilaydald

alerjik mamaya geçtik

Sezgek

Alerji olmuş sitede çok fazla bilgi var filtre kısmına alerji yazıp arayın bir şok bilgiye ulaşacaksınız geçmiş olsun

huqi

Gıda alerjisi muhtemelen

Mia0

@balimlilac kediye uygula demek istemedim önce anla ne demek şatediğimi sonra yorumumı pardon elestirini yap ben yorumumda temizlik malzemesi yerine yerleri içinde ne oldugunu bilmediğiniz kimyasallarla temizlemek yerine beyaz sirke ve karbonat ile temizlemesi gerektiğinden bahsettim kediye yasa yaranın üzerine bu maddeleri kullan demedim önce okumayı okuduktan sonra okuduğunuz yorumu anlamayı bilin lütfen biraz da araştırmanızı öneririm size .

Mia0

Şimdi geri dön ve yorumumu sakınca bir daha anlayarak tekrar oku tabi biraz zor olacak senin için

Balimlilac

Yerlerde karbonat ve sirke karışımı ile silinmez. Nasıl kabarıp köpürdüğünü görmediniz herhalde. Bebekli ve patili evler için özel üretilmiş temizlik ürünleri var cildi tahriş etmeyen yalandığı zaman sorun olmayan. Kedi sirkeli karbonatlı yerlere basacak sonra yalayacak aynı hesap. Çok bilmişlik yapmayın. Benim için zor olmaz ama senin için zor olabilir algılaması. Karbonat ve sirke tepkime yapar, özellikle bebekli ve patili evlerde ev içi temizliğinde ikisi kullanılmaz. Umarım anlayabilmişsindir.

Balimlilac

Yerlerde karbonat ve sirke karışımı ile silinmez. Nasıl kabarıp köpürdüğünü görmediniz herhalde. Bebekli ve patili evler için özel üretilmiş temizlik ürünleri var cildi tahriş etmeyen yalandığı zaman sorun olmayan. Kedi sirkeli karbonatlı yerlere basacak sonra yalayacak aynı hesap. Çok bilmişlik yapmayın. Benim için zor olmaz ama senin için zor olabilir algılaması. Karbonat ve sirke tepkime yapar, özellikle bebekli ve patili evlerde ev içi temizliğinde ikisi kullanılmaz. Umarım anlayabilmişsindir.