Acill 2. Kedi

mybabymars

7 aylık erkek british kedimiz var, gündüz eşim de ben de işte olduğumuz için yalnız kalıyor. Sokağımızda yavru bir kedi var, sahiplenmek istiyoruz ama bizim kedimizi nasıl etkiler bilemiyoruz. Herhangi bir hastalık vs bulaşır mı 2 kedi bakımı nasıl olur vs konularından dolayı. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa çoook sevinirim

1 CEVAP

tengrist

Eve gelen yeni kedi bir süre, yani en azından veteriner görene kadar karantinada kalmalı direkt diğer kedi ile temas kurmamalı. Bu hem bulaşıcı bir hastalık taşıyor ise kedinizi koruyabilmek hem de alışma süreçlerinde birbirlerini çok fazla hırpalamalarını engellemek için. daha sonra veterinere muayeneye götürür ona göre yol izlersiniz. Kedinizi tabii ki etkileyecek çünkü onun bölgesine yabancı bir hayvan giriyor, kendini tehlikede hissedebilir, onu kıskanabilir, bölgesini korumak isteyebilir, kediler doğada yalnız yaşayan mıntıkacı hayvanlardır ve bölgelerini çok iyi koruyup kollarlar bu yüzden ilk zamanlar saldırgan, agresif tavırlar çok çok normal...zamanla geçecektir bunlar. Bakım konusunda bana göre iki kedi bakımı bir kediden çok daha kolay, özellikle kediniz gün boyu yalnız kalıyor ise ona yapacağınız en büyük iyilik beraber oynayıp koşabileceği gün boyu stresini ve enerjisini atabileceği bir arkadaş edindirmek olur.