Kedimin Gözünün Enfeksiyonunu Nasıl Geçirebilirim

Caglahzc

Yavru kedim var 15 günlük cinsi british gözün de bi gariplik var Veteriner’e götürdüm ama tam bişey söylemedi damla verdi acaba ne olabilir

13 CEVAP

Mia0

Fotografa göre sol taraf oluyor sanırım kötü durumda duruyor hangi göz damlasını yazdı

tengrist

Kedinizin annesi yok mu?

aslihan_e

Hangi damlayı yazdı? Ağır durumlarda Brunac göz damlası kullanılıyor, eczanelerden onu bulmaya çalışın olmazsa. Biraz zor bulunuyor. Şimdi ben yakından göremediğim için bilmiyorum, durum ne kadar ciddi anlayamadım. Eczaneden Terramycin göz merhemi de alırsanız daha iyi olur. Bu kedi 15 günlük değil bu arada, daha büyük. El yakmayacak sıcak çay demine pamuk batırıp 15 saniye falan gözünde bekletin, pamuk göz çevresini saracak büyüklükte olsun, birkaç kere tekrarlayın, gün içerinde birkaç kez yapmanız daha iyi olur. Veteriner nasıl bir şey demiyor anlamadım. Göz sağlam mı, tamamen işlevini kayıp mı etmiş bilgi vermesi gerekliydi. Kedi ne zamandır bu durumda biliyor musunuz?

Mia0

Nasıl bu hale geldi çok geçmiş olsun

Benim kedimde de yavruyken çok olurdu yetişkin oldu halen zaman zaman oluyor veterinerim demişti o zaman bu tedaviyi gözünde sıkıntı olduğunda yaparım vakit kaybetmeden gentagut damla alıp her iki göze de damlatın ya da teramisin göz merhemi sürün.Hangisini yapabilirseniz.Benim kedim sakindir bana izin veriyor damla damlatabiliyorum o yüzden onu kullanıyorum göz toparlayana kadar günde 2 kez siz hangisi kolayınıza gelirse onu yapın ama sonra bence veterinere de götürün göz çok hızlı ilerler aman dikkat

Balimlilac

Gözünde iltihap var bunun için antibiyotik içeren göz damlası vermesi gerekir. Reçetesiz eczane vermez bilginiz olsun. Ancak o geçirir çünkü normal bir akıntı değil ama siz yine de elinizdeki damlayı kullanın o damlayı alıncaya kadar bırakmayın.

Ketonmanya

Annesi nerede kedinin?

caglaahzc

Veteriner tobrased yazdı günde 3 kere damlat dedi

caglaahzc

Veteriner tobrased yazdı günde 3 kere damlat dedi

caglaahzc

Veteriner tobrased yazdı günde 3 kere damlat dedi

caglaahzc

Kedimin annesinin 4 tane yavrusu vardı 3 tanesi öldü sadece bu kaldı yani bakamıyor annesi yanım da değil

caglaahzc

Kedimin annesinin 4 tane yavrusu vardı 3 tanesi öldü sadece bu kaldı yani bakamıyor annesi yanım da değil

caglaahzc

bana ilk geldiğin de bir gözü kapalıydı açtım ve bu halde olduğunu gördüm ve hemen veterinere götürdüm zaten doğumsal da olabilr dedi kedi besleyen bir kaç kişiye de sordum enfeksiyon olabilir dedi