Hastalığı Atlatan Hayvan 1 Günde Tekrar Hastalanır Mı?

Tomriskaan

Arkadaşlar daha önce yazmıştım, köpeğim genclik hastalığına yakalanmıştı. İyileşti. Bütün belirtiler 1 haftada bitti ve 1 hafta sonunda yemek yemeye başladı. Dün akşam güzelce yemek yedi hoplayıp zıpladı. Bu sabah da aynı şekilde enerjisi yerindeydi. Ama öğlen olunca yine halsiz gibi uyumaya başladı. Acaba tekrar hasta mı oldu? Ne yapacağım bilmiyorum

5 CEVAP

Balimlilac

Öncelikle çok geçmiş olsun. Sadece merakımdan soruyorum altında başla bir sebep aramayın lütfen. Veterinerinizle aranız iyi değil mi telefonla ulaştığınız zaman bilgi vermiyor mu? Çünkü ciddi bir rahatsızlık atlatmış ve dönemde sürekli gidip geldiğinizi düşünüyorum. Bu gibi durumlarda ona ulaşamıyor musunuz? Ne yiyip ne içmesi gerektiği konusunda telefondan dahi olsa bilgi vermez mi? Bizim veterinerimiz gece dahi tatil dahil telefonunu açar en ufak bir endişemi giderir hatta izin gününde kliniğe gidip açıp reçete yazıp atar.

aslihan_e

Evet çok dikkatli olmalısınız, tam olarak iyileşmediyse hastalık tekrar aktifleşiyor, bağışıklık kazanması için belirli bir süre geçmesi gerekli. O süre içerisinde bağışıklığı yüksek tutulacak şekilde beslemelisiniz. Gerekirse serum taktırın götürüp.

Balimlilac

Ah pardon imkan kısıtlığını yer olarak yani tahmin edemedim. Belki yeni iyileşme sürecinde yorulduğu için biraz sakinleşmiştir. Yine de gözlemleyin.

Tomriskaan

Başka hiçbir şey yemediği için çiğ et vermiştim onu yemişti ondan olabilir mi arkadaşlar kusmasi için zorlasam mı ne yapayım bu sabah oynuyordu iyiydi ne oldu 1 saat icinde

Tomriskaan

Veterinerle sorun yok aslında da köy yeri burası, adam baytar. Köpekle ilgili de serum olayını kabul etmedi. Ben de serum için başka yere götürecek durumda değilim maalesef. Öğleden sonra köpeğim benimle beraber bahçede gezdi gelene geçene havladı biraz. Yorgunluk dışında belirti yok şuan. Ama sabah yemek yediği halde şimdi neden iştahsızlaştı anlamadım. Bilemiyorum