Acil Kedim

Sangcu

Arkadaşlar biliyorsunuz kedilerde fip salgını var ben 5 aylık bir british sahiplendim ama korkuyorum fip taşıma riskinden veterinerler fip testi yapıyor mu yapıyorsa fiyat nedir

8 CEVAP

Elifoo

Fip testi diye bir sey yok malesef. Corona virusu icin test yapiyorlar ama fiyat konusunda net bir bilgim yok. Ben ilk sahiplendigim zamanlarda yaptirmistim ama ayni anda 3-5 tahlil yapildigi icin hangisi hangisinin ucreti hatirlamiyorum. Cikan sonucun negatif olmasi gerekiyor eger pozitif olursa kediniz tasiyici oluyor ve stres ya da fiziksel anlamda kotu sartlarda yasarsa evrim gecirip fipe ceviriyor. Pozitif oldugu durumlarda da genelde bagisikligi yuksek tutucu vitaminler veriyorlar.

Sangcu

Çok teşekkür ediyorum fiyat çok yüksek değildir unarım ve umarım kötü bir şey çıkmaz

Sangcu

Herkese çok teşekkür ediyorum umarım virüs vücüdunda hiç yoktur

Sangcu

Lütfen sadece bilgisi olanlar yazsın

Sangcu

Güncel

ZeynepMia

100 TL diye biliyorum

dollfacepersian

Benim veterinerim 160 TL ye yapıyor. Daha büyük şehirlerdekiler (İstanbul mesela) 200 TL ve üzeri oluyor genellikle. Ayrıca veterinerde yapılan testler hızlı kit testleri ve sonuçlarda yanlış çıkabiliyor. Yani pozitif sonuç aslında negatif olabiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam daha kapsamlı laboratuvar testleri yapıyor bazı vet klinikleri,vet fakülteleri. Onlarda daha iyi oluyor diye biliyorum fakat çok pahalılardır büyük ihtimalle. Bu virüsün daha doğrusu hastalığın fibin tam teşhisi ancak otopsi ile belli oluyor maalesef. İllet iğrenç bir hastalık maalesef fib. Corona virüsü her zaman fiber dönüşmüyor neyseki. İyi bakımla uzun yıllar fib olmadan yaşayabiliyormuş bazı kediler. Umarım kedinizde kesin olarak Corona virüsü yoktur ve hiç olmaz

deniz_berkan

merhaba , benim kedimde corona var mutasyona ugramaması için olası rahatsız edici etkenlerden uzak tutuyoruz . önce kan tahlili yapılıyor ardından corona testi. ikisi toplam 250 tl ( istanbul).