Haşlanmış Et Öğün Yerine Geçermi

Arkadaşlar kedimin maması tahminimden önce bitti dün sipariş verdim ama teslimat süresi 27 Ekim gösteriyor maması gelene kadar kedime haşlanmış dana eti versem bir zararı olurmu

4 CEVAP

aslihan_e

Taurin ette bulunuyor zaten. Kuru mama vitamin hapı gibi, insan birkaç gün vitamin hapı içmek yerine doğal besinden alsa o vitaminlerden bazılarını nasıl ki zarar görmezse kedi için de aynısı geçerli. Biz sanki her gün günlük ihtiyacımızı tam mı alıyoruz, böyle bir beslenme şekli olamaz, biz de kediler de robot değiliz. Uzmanlar da multivitamin haplarının düzenli kullanımını önermiyor, onların mamaları hapla aynı. Tavuk taşlığı öneriyor uzmanlar kedi beslenmesi için. Kedilere çok uygunmuş. Yüksek taurin ise hayvanların kalplerinde var, alacaksanız et yerine kalp alırsanız daha iyi olur. Tavuk kalp de olur, ciğeri her gün yüksek miktarda tüketmeleri uygun değil. Siz zaten mama gelene kadar yedireceğiniz için sorun olmaz.

tengrist

Neden olsun?

kit-kat

taurin almasini saglayin bir sekilde. ciğer falan da verebilirsiniz. onun dışında sorun olmaz.

KimJeongguk

Kediler zaten etçildir birkaç gün için zarar gelmez etten.