Yavru Kedimi Nasıl Beslemeliyim

Milaes

2 aylık yavru kedimi gün içinde belli bir ölçüye bağlı kalarak mı beslemeliyim yoksa gelişim çağında olduğu için mama kabı sürekli dolu mu olmalı

7 CEVAP

Oglumfrodo

Merhaba, yavru oldukları için gelişim çağında diye ben kedimin mama kabını her zaman dolu tutuyorum. Çok koymuyorum, bitince ekliyorum. Tabi siz belli ölçü olarak beslemek isterseniz, kulandığınız mamanın arkasında kaç gram yemesi gerekli sizin kediniz kilosu ve ayına göre bakıp hassas tartı ile ölçüp verebilirsiniz. İyi akşamlar

Milaes

Teşekkür ederim

Betrayal

Sizin tercihinize bağlı genelde ama şimdi mesela benim mantığım şuydu yuksek proteinli ve sürekli önünü dolu tutuyordum hem boy hem kilo olarak büyük olmasini istiyordum.Ama genede önünü hep dolu tutmak iyidir

giizeeem

Henüz çok küçük, mama kabı hep dolu olsun bence ya da bittikçe ekleme yapın.

Milaes

Teşekkür ederim purina one junior kullanıyoruz mama olarak alması gereken besin ihtiyacını karşılıyordur umarım

Anonymus985465

2 aylık yavru kediye haşlanmış tavuk yedirneniz çok iyi olur.
Ek olarak Bozita yavru kedi maması öneriyorum

Anonymus985465

Yavru kedilerin 4 aylık olana kadar anneleriyle olmaları sağlıklı gelişimleri için çok önemli.