Sonradan Oluşan Uyum Sorunu

riuhole

Muzaffer yaşlı yaşlı olduğu kadar sakin tembel bir kedi (10 yaşında) Haeya da tam tersine daha yavru ve çok aktif. Şimdiye kadar uyumda hiçbir sorun yaşamadım Muzaffer Haeya'yı ilk günden kabul etti beraber çok iyi anlaşıyorlardı fakat 1 haftadır Muzaffer çok huysuzlandı genelde Haeya'yı görünce hırçınlaşıp saldırıyor normalde yattığı yerden kalkmayan kedim. Ayrıca evin çeşitli yerlerine çiş kaka yapmaya başladı bundan birkaç yıl önce de aynı şeyi ben evden uzaklaştığımda yapmıştı. Mama da yemeyi bıraktı iki gündür oysa yarım kilo mama versem yiyecek potansiyele sahip bir kedi. Hiçbir sağlık sorunu yok ama davranış bozuklukları aldı başını gidiyor sabah Haeya'ya saldırdığını ve boynunu zedelediğini fark edince ayırdım farklı odalara. Ne yapmam gerekiyor evden uzaklaşmadım da neye sinirlenmiş olabilir böylr bir durum yaşadınız mi hiç yaşadıysanız siz neler yaptınız?

7 CEVAP

Infernus

Açığa çiş kaka yapması da hem size bir tepki hem de dosta düşmana bir meydan okuma. Ben buradayım burası da benim hüküm sürdüğüm yer, kimseden korkum yok; işte bunlar da kanıtı diyor. Bir taşla iki kuş vuruyor. Kediler cidden çok akıllı canlılar.

septikbaykus

ses verin arkadaşlar :)

Infernus

Muzaffer bey biraz kıskanmış cadıyı gibi. Biraz daha ilgi istiyor olabilir sizden. Yeni geleni biraz ikinci plana alıp evin kralına ağırlık verebilirsiniz. Tabi herhangi bir sağlık sorunu sebebiyle mutsuz sinirli gergin olmadığını varsayarsak.

Infernus

Evet ilginizi, sevginizi biraz daha belli edin bir de böyle deneyelim. Bir de küçüğü Muzaffer Bey'in gözü önünde sevmekten ilgi göstermekten bir süre kaçının (gizli gizli sevin)
@Breda bakın bakın neler var. Bence siz kedilerinizi bir kere daha öpüp sarılın :)

Infernus

Açığa çiş kaka yapması da hem size bir tepki hem de dosta düşmana bir meydan okuma. Ben buradayım burası da benim hüküm sürdüğüm yer, kimseden korkum yok; işte bunlar da kanıtı diyor. Bir taşla iki kuş vuruyor. Kediler cidden çok akıllı canlılar.

riuhole

aslında geçen 3 ay boyunca hiçbir sorun yaşamamıştık birden bire Muzaffer Bey Haeya nın kumunu kullanmaya başlayıp daha sonra kumu tamamen hayatından çıkarma kararı aldı. ikisinin arasında da asla ayrım yaptığımı düşünmüyordum açıkçası. Paşaya hizmeti biraz daha arttıralım bakalım.

riuhole

ne yazık ki haeya ile muzafferi ayırınca iyice kötüleşti durum gün boyu evdeki herkesi parçaladı minnak kaplanım