10 Aylık Erkek Kedim (Kısırlaştırılmamış) Yatağıma Çiş Yapıyor Yoğun Kokuyor

Erkek kedim leo yatağıma 2. Kez çiş yaptı. Kedimi kısırlaştırmadım ama yakın zamanda kısırlaştıracağım. Yatağıma yaptığı çiş çok kötü ve yoğun kokuyor. Sizce neden yatağıma yapıyor? Yapmaması için en acil ne uygulayabilirim? Oyuncağımla sürekli oynuyor ve üstüne çıkıyor bu yüzden koku bırakıyor olabilir mi?

7 CEVAP

Pamres

Kısır olmadığı için dişileri etkilenek için işaretleme yapıyor. Mümkün olan en kısa sürede kısıtlaştırma operasyonu yaptırırsanız çok yüksek ihtimal düzelir

aslihan_e

Onu kısırlaştırmadan önleme imkanı yok.

Arka arkaya yapmaya başladı ve özellikle benim yatağıma yapıyor kumu içeride, temiz ama yine de yatağıma yapıyor şimdi yine yapmış :(

Bir de tek fark bu sefer çok yoğun bi koku yoktu acaba çiş mi yapıyor

Emirrckr

Tek çare kısırlaştırmak.
Yataktan vazgeçer gider koltuğa yapar,kısır olmayan erkek kedi de bunu önleyebilmenin mümkünatı yok çünkü içgüdüsel ve hormonal hareket ediyor.

Emirrckr

Evet bazen çişte yapıyor olabilir ama genel amaç bölgesini işaretleyip dişileri etkileyebilmek,diğer erkeklere burası benim bölgem diyebilmek.
Zaten bu yüzden oldukça yoğun bir koku oluyor.

KravatliKedi

Benim kesimde evde bir köşe var hep oraya yapardı işaretlerini yere sürekli yapacaktır o yüzden acilen kısırlaştırın kedinize ve kendinize bir iyilik yapin