Taranamıyoruz Malasef

Mavi20

Ne denediysem olmuyor kedim bir türlü kendini taratmiyor o kadar çok tuy döküyor ki mecbur taramak zorundayım ama sakın mizacli bir kedi olmasına rağmen beni parçalıyor onunla sakince konuşuyorum tararken ödül mamasida veriyorum ama yok bana mısın demiyor 1.5 2 yaşlarında bugüne kadar tarak degmemis sizce alışır mi bu duruma

7 CEVAP

Mia_eda

Merhaba , benim kızım da taranmayı sevmiyor . Sıvı ödül maması , vitamin gibi şeyler verirken çok rahat tarayabiliyorum . Siz de bir deneyin isterseniz bu yöntemi .

aslihan_e

Kedi yakalama eldiveni alıp mı kullansanız acaba, tr n yl'da 450'ye var. Bu sitede satılıyor mu bilmiyorum. Henüz yaşı küçükmüş, mesela benim kedimin biri çok hiperaktif, yaşı 6'ya geldi, şuan kendisi başka kedimi tararken gelip önüne geçmeye çalışıyor beni tara diye, eskiden öyle bir huyu yoktu. Bir de tarak nasıl bilmiyorum, bazı taraklar daha çok can yakıyor, görünüşü hoşlarına gitmezse de rahatsız olabilirler, yani rengi falan değil tabi ki, yapısı gözlerine rahatsız gelirse istemeyebilirler.

zey940

O zaman sadece malt kullanımının yeterli olmasına dikkat edin. Önce size güvenmesi lazım. Mamasını bazen elinizden yedirmeye çalışın.

Mavi20

Eldiven de aldım ona da aynı şekilde tepkisi sürekli sokağa atılmış bir çocuk acayip travmali yani kendi gölgesinden korkuyor oyun keyfi yok sevdirme isteği yok bende sıkmıyorum beklentiye girmiyorum sağlıklı olsun da mamasını suyunu veririm bir evi olur en azından kafasındayım ama işte bakımlarını yaptırsa o da olmuyor ki alışması sanırım ayları bulacak belki de alısamayacak şuan için bilmiyorum düşünün o kadar korkak ki 25 günde ne kadar uyudu deseniz çok az yani güçten düşecek korkudan yakında asla ne eve ne de bana güveni yok eve alışamadı hadi bana alismasin da kendine çok eziyet ediyor ya

Mavi20

Deniyorum ama sürekli hergun ödül maması veremem zararlı tüpten zaten birsey yemiyor maltini bile birseylere karıştırıp verebiliyorum güveni sıfır bir kedi travmaları ağır belli hikayesi karmaşık biraz sürekli sokağa atılmış sebebini bilemedim çünkü mizacı sakın eşyaya zarar vermiyor oraya buraya işeme huyuda yok niye istememisler hiç anlamadim

Mavi20

Bana güvenmesi için oyunlar oynuyorum arada ödül maması veriyorum seviyorum konuşuyorum onunla sürekli Malt kullanımı nerdeyse hergun çünkü tarama yok sürekli kendini yaliyor Bende Malt vermek zorundayım hergun

Sntmntleng

Ben tarağı önce koklatıyorum sonra onunla oynamasına izin veriyorum, bir süre sonra yoruluyor kucağıma almadan kendi yattığı yerde sakin sakin tarıyorum. Bazen uzun uzun taratıyor bazen pek durmuyor ama her gün yapmaya çalışıyorum kedilerimden birisi böyle alışmıştı.