45 Günlük Yavru Kedileri Nasıl Besleyebilirim

Durukj

Merhabalar 2 tane sokakta bulduğumuz yavru kediyi eve aldık. 45 günlükler, kuru mama ve yaş mama yiyebiliyorlar, ancak kuru mama biraz sert olduğu için çok fazla yemiyorlar, aç dolaşıyorlar. Annem kuru mamayı ıslatıp verdi, yiyorlar ama sorun olur mu?

8 CEVAP

Anonymus985465

45 günlük yavrulara kaliteli kedi süt tozu verilmeli. Kaç saatte bir ne kadar vermeniz gerektiği kutusunda yazar.
Şırıngayla ağız kenarından çok yavaş verilmeli.

Anonymus985465

Islatılmış kuru mama yediklerine göre süt tozuna ilaveten haşlanmış tavuk püresi çok iyi olur
Yavrular sıcak tutulmalı. Yakınlarında kedi kumu bulundurup, arada bir kuma koyarsanız tuvalet alışkanlığı da edinmiş olurlar
Kolaylıklar diliyorum

Durukj

Cevabınız için çok teşekkürler. Süt tozu vermeye çalıştık, ama içmediler. Zorla içirmeye çalışmalı mıyım? Veterinere götürdük, kuru mama yiyorlar deyince tamam, o zaman devam edin dedilerde mamalar küçük taneli.

Cemalchief

Royal Canin baby and mother cat mama alın derim 2 kg yeter onlara 1 ay sonrasinda kittendan devam edin. Mamalari 1 hafta sut tozu ile yumusatip verebilirsiniz

Cemalchief

Buyudukce kuru mamaya tam gecerler 2 hafta sonra

Anonymus985465

Süt tozu içmiyorlarsa bağışıklık için viyo immune öneriyorum.
Tüm kediler severek içiyorlar.
Aksi takdirde günde bir şase çok faydalı olur.
Kuru mama yediklerine göre, Bozita yavru kedi maması öneriyorum.
Hergün haşlanmış tavuk püresi de çok iyi olur.
Sağlıklı uzun ömürler diliyorum

Anonymus985465

Düzeltme; Olami içmezlerse şırıngayl içirenilirsiniz.

Merhaba annenizin yaptığı doğru mamaları hafif isaltip vermeye devam edin zamanla çeneleri güçlendikçe rahat olcak yemeleri.