Kedinizin Kilosu ?

Kedimekim

Kedim 8 aylık erkek tekir. Bugün veterinerde tartıldı ve 5 kg olmuş. Aşı telaşıyla normal olup olmadıgını sormayı unuttum. Sizin kedinizin yaşı ve kilosu nedir ? Karşılaştırma amaclı

15 CEVAP

Infernus

Aslında kilosu kedinizin boyuyla da alakalı. Erkek kediler daha kilolu olur zaten yapı olarak. Bazı cins kediler daha büyük ve kilolu bazıları ise daha narin ve zayıf olur. Bazı cinsler ne kadar çok yerse yesin kilo almazken bazı cinslerse kilo almaya daha meyillidir. Melez ırklar kilo almaya meyillidir mesela:) Kedinizin fazla kilolu olup olmadığını anlamak için iki elinizle yanlarından tutun kaburgalarını dokunarak sayabiliyorsanız normal sınırlar içindedir. Etrafında yağ tabakası olması normaldir ancak kaburgaları hissedemeyecek veya sayamayacak kadar kalınsa fazla kilolu demektir. Diyet yapma zamanı gelmiş demektir :) Ancak 1 yaşına kadar diyet yapılmasını ben önermiyorum çünkü daha büyümeleri bitmemiş oluyor ve yağa da ihtiyaçları oluyor gelişmek için. İnsan bebekleri de kilolu oluyor onlara diyet yaptırmıyoruz sonuçta. Bunu çoğu yere yazıyorum ama 1 yaşından sonra kilo kontrolü için çok zamanımız olacak öncesine gerek yok.

deniz_berkan

11 aylık 5,5 kilo kısılaştırdıktan sonra aniden kilo iştan açılımı oldu

lamiaaslan123

Biraz fazla aslında bizimki 6 aylık ve 2 kilo. Ama kiloyu dert etmeyin çok fazla değil. Azıcık bir fazlası var o kadar. :))

Benim1kedimvar

Kedim 25 aylık erkek ve kısır 4.5 kg vet hekim normal olduğunu söyledi

Miniminimini

Benimki 8 aylik dişi 3,200 gram. Sizinki biraz tombis olmus :)

HandeHera

benim kedim 3 aylık 1,700 sizce fazla mı kilosu?

shorlock

5 aylık 2kg benimki

dollfacepersian

@İnfernus'a kesinlikle katılıyorum. Örnek olarak oğlum cevap veren herkesin erkek kedisinden zayıf çünkü kendisi toy boyda bir İran kedisi ve bu boy 2,800-4 kg arasında oluyormuş. Gayet düzenli beslenen iştahlı sayılabilecek bir kedi olduğu halde kilo almıyor bu yüzden. Tombul kedi hayallerim suya düştü öğrendikten sonra ama sağlıklı olsun da gerisi önemli değil:)

aleyn

kedilerin kilosu bir zamana kdar çıkıp orada sabitleniyor eğer beslenmesinde bi değişiklik artış vs olmazsa, dişi kedim kısırlaştırılırken 7 aylık kadar ve 5 kg dı şu anda 2 yaşında ve hala 5 kg. 6 kg ve fazlası ise kilolu kabul ediliyor ve o zaman diyete gitmeniz gerekir.

dollfacepersian

3 yaşında 3,5 kg (kısır erkek)

Kedimekim

Iki ay önce veterinere gittigimiz de 4.100 g.kiloydu. O zaman veteriner biraz gobegi var fakat fit bir kedi demisti. Bugun de kilosu hakkında yorum yapmadı. Sanırım boyuyla dogru orantılı kilosu.

10 aylik 4 kg tosun gibi suan sizinkisi bence fazla bir danışın veterinerinize

dilex

6.5 aylik 3 kilo

1 yaşında 3 kilo. (Kısır dişi)

tugba26

1 yaşında dişi scottish 3 kg ((kısır değil henüz)