Tuvalet Sorunu

Kedim 4 aydır benimle ve tuvaleti dışında hiçbir yere tuvaletini yapmadı ancak ilk kez bornozumun üzerine çişini yaptı ve dışarıya da kakasını yaptı sebebi ne olabilir Yardımcı olur musunuz?

5 CEVAP

Anonymus985465

Bir sağlık sorununa dikkat çekmek istiyor olabilir

Happycats

Tuvaleti temiz değilse, evde misafir varsa, ilgiyi azalttıysanız bile yapabiliyorlar. Hatta eve yeni mobilya gelse, eşyaların yeri değişse bile stres yapıyo benim canlarım.

Happycats

Ayrıca kızgınlık dönemindeki erkek kediler tuvaleti dışına idrar yapabiliyor.

aslihan_e

İshal şekilde miydi kakası? Değilse, bazen kediler bir süre nemli kalıp nemden dolayı koku oluşan bezlere tuvaletlerini yapabiliyorlar ama kesin nedeni odur diyemem tabi ki. Dışarıya kaka yapması tabi ki farklı şeyler düşündürüyor. İç parazit ilacını en son ne zaman aldı? En basitinden parazit nedenli karnı ağrıyor olabilir. Psikolojik nedenli de olabilir tabi ki.

Tuvaletindeki kumu beğenmedi sanırım bu yüzden yapmış gibi görünüyor değiştirdim yeniledim şu an yine normale döndü. Tavsiyeleriniz için ayrıca teşekkür ederim