Kısırlaştırma Sonrası Kedim Yemek Yemiyor

mybabymars

Merhaba, 7 aylık british erkek kedim dün saat 14.00 gibi kısırlaştırıldı, kısırlaştırılacağı için de dün hiçbir şey yemedi, ameliyat da gayet iyi geçti sıkıntı yaşanmamış. Veterinerimiz akşam 8-9 gibi yaş mama vermemizi söyledi ama kedim hiçbir şey yemiyor. Epey endişelendiriyor bizi bu durum normalde çok obur bir kedidir taze fasulye dahi yemek ister. Ne denesek yemedi ağzının kenarına sürdük mama ağzının kenarında kurudu yalamadı. Veterinere götürdük biraz daha bekleyelim fiziksel herhangi bir şey yok size tepki gösteriyor olabilir dedi. Bir bilgisi veya önerisi olan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum.

6 CEVAP

melikecgc

benim kedimde birkaç gün boyunca kendi yememişti ben şırınga ile hillsin yaş mamasıyla besliyordum sonra kendisi yemeye başladı umarım senin minikte yemeye başlar geçmiş olsun 🌸

Anonymus985465

Lütfen vakit kaybetmeden bir hemogram yaptırın.
Enfeksiyon kapmış olabilir

Anonymus985465

Bağışıklık için şırıngayla ağzının kenarından viyo immune içirin.

mybabymars

Veterinere götürdük bugün yeniden antibiyotik iğne yaptı, durumunun iyi olduğunu söyledi gerekirse yarın serum veririz dedi. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

mybabymars

Veterinere götürdük bugün yeniden antibiyotik iğne yaptı, durumunun iyi olduğunu söyledi gerekirse yarın serum veririz dedi. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

mybabymars

Sonradan bakacaklar için güncelleme: durumumuz büyük oranda psikolojikmiş, nasıl dikkatini çekerim diye her yolu denedim en son hadi şansına diye youtubea kediler için video yazdım kuşlu bir video var onu izlerken epey hareketlendi sonra yavaş yavaş oyuncaklarına vs bakmaya başladı, tepki vermeye başladı, biraz elimle yaş mama yedirdim. Oyun falan oynadı gece yine bizimle birlikte uyudu, bugün bütün gün uyumak istedi yine arada uyandırıp bir şeyler yedirdik biraz tavuk haşladım onu da epey iştahla yedi. Hala halsiz eskiye dönmüş değil ama yavaş yavaş toparlıyor. Sonuç olarak dikkatini çekecek bir şeyler yapmaya çalışın kısırlaştırma süreci zorlayıcı bir süreçmiş.