Kedimi Kısırlaştırdık Çok Sinirli

Diremmm

merhaba dün öğle saatlerinde kedimi kısırlaştırdık akşamda eve geldik. veterinerde kendini sevdiren kedim eve gelince bize tıslamaya başladı çok sinirli davranıyor. bugün veterinerde yine çok sakindi eve geçince yine sinirli davranmaya başladı. bu durum ne zaman geçer, tecrübelerinizi de paylaşırsanız çok mutlu olurum

4 CEVAP

denizbaliik

Merhabalar benim kedimide kısırlaştırmaya verdik akşamına almaya gittim beni tanımıyormuş gibiydi. Eve geldik çok sinirliydi sanki onu terketmişiz gibi. Tabii bu 1-2 gün sürdü anestezi etkisi,ağrıları,yaşadığı stres kolay değil ameliyat oluyor sonuçta. Bu süreçte kendi haline bırakın ve tepelere zıplamak isteyecektir izin vermeyin ameliyat yeri hasar görebilir bizim veterinerimiz gözünüz üstünde olsun demişti. Demem o ki biraz sancılı bir süreç maalesef ama en fazla 1-2 gün sürer

cat_expert

Normal bir durum.

Kısırlaştırma işlemi kediler için stresi çok arttıran bir işlem. Özellikle dışarıya çıkmaktan korkan aşırı evci kedileri aşıya götürmek bile işkence olabiliyorken kısırlaştırma gibi önemli bir operasyondan sonra bu tür tepkiler normal 1 haftaya kadar normale döner, geçmiş olsun.

Bizim kızı da kısırlaştırdıktan sonra 2 gün küsmüştü bize.

Diremmm

anladım çok teşekkür ederim😊 sizin kedinize de çok geçmiş olsun😻

Diremmm

tamamdır sağ olun🙏 size de çok geçmiş olsun☺️ çok nazlılar çok..