Dişi Kedim/Kızgınlık Belirtileri Mi,İlgi Beklentisi Mi?

aytunccc123

Arkadaşlar apt alt kat ve bahçesinde baktığım 6,5 aylık kızım son birkaç haftadır daha fazla surtunuyor daha fazla miyavlıyor ve özellikle sırt bölgesine dokunduğumuz an poposunu kaldırıp yere yatıyor ve yuvarlanıyor karnını açıp sevdiriyor son günlerde iyice arttı bu davranışları
Sizce kızgınlığa mı giriyor yoksa ilgi mi bekliyor?
Erkek kedilere bu tip şeyler pek yapmıyor genellikle bana karşı böyle

9 CEVAP

Mmtklndr

Benim kızım 4. ayında kızana girmişti yazdığınız bütün hareketler kızgınlık belirtisi olabilir. Benim kedimde en çok dikkat çeken gece gündüz demeden sesi kısılana kadar bütün apartmanı inleten miyavlamalarıydı. Eğer kızgınlık dönemi yaklaşmışsa Allah yardımcınız olsun çok zor günler sizi bekliyor 😂😂😂

aslihan_e

Yavru istemiyorsanız acilen kısırlaştırın

Emirrckr

Evet kızınız kızgınlığa giriyor :)
Şu an belirtiler hafif fakat zamanla daha bariz bir şekilde ortaya çıkabilir.
Acı ve gür sesli miyavlamalar,çiftleşme pozisyonu alma,yerlerde yuvarlanma,aşırı sürtünme,dışarı kaçma isteği,özellikle dışarıda erkek kedileri çağırmak için yüksek sesle bağırma gibi belirtiler görebilirsiniz ileriki dönemde.
Biz kızımızı tahminen 7 aylıkken kısırlaştırdık ilk kızgınlığı sonrası ve gayet sağlıklı,hiçbir sorunumuz yok.
Yavrusu olsun,anne olsun gibi şeyler demişsiniz ama hiç gereği yok.
O zaten anne olayım,yavrularım olsun düşüncesiyle hareket etmiyor,hormonları yüzünden böyle.
Anne olmuş ya da olmamış hiçbir önemi yok gerçekten.
Ve dediğiniz gibi zaten bu işin içindeydiniz tüm yaz boyunca,
Sahiplendirme konusu belki de işin en berbat yanı.
Özellikle bu devirde güvenilir insan bulabilmek artık çok zor kesinlikle.
Bu yüzden hiç bu gerginliği de kendinize yaşatmayın,kızınızı da doğumla,bebek bakımıyla boş yere yormayın.
En doğru karar kısırlaştırmak.

aytunccc123

Yavru konusunda hiç emin değilim zaten ilgilendiğim evde iki asagıda üç toplam beş kedim var
Hayattaki en buyuk hayallerimden biri de adeta elime doğmuş ilk doğduğu günden beri yanımda olan kızımın bebeklerini de görebilmekti
Bilemiyorum artık ama hadi yavrulara bakarız ederiz onu geçtim de artık sahiplendirmek bile çok zor
Sahiplendirşyoruz ne kadar güvenli belli değil millet cins kedi meraklısı olmuş zaten
Bu yüzden kısırlaştırma fikrine su an daha yakın bakıyorum

Mmtklndr

Hiç düşünmeden kısırlaştırın sokaklar bir heves uğruna alınıp boynunda tasmasıyla kapı dışarı edilen canlarla dolu

aytunccc123

Çok haklısınız sokaklarda dolu gerçekten ve bizzat ilanlarda da görüyorum sudan sebeplerle terkediyorlar sahiplendiriyorlar
Geçen gün mesela şehir dışına taşınıyorum diye 3 aylık kedimi sahiplendiriyorum demiş birisi ne alaka ya o can evlat gibi olmalı taşınırken yanında götüreceksin ben burada alt katta baktığım kızımı bile yazlığa götürdüm burda komşumuz ilgilenemez diye
İnsanlar nasıl kıyabiliyor aynı evi paylaştığı canı bu tip bahanelerle terketmeye cidden anlamıyorum

Mmtklndr

İnanın ki bizim gibilerin asla anlayamayacağı duygular evine alıp dışarıdaki yaşamdan koparıyorsun kendine ve evin düzenine alıştırıp sonra da sokağa ya da başka birine bırakıyorsun. Belki de en yabani benim kızım hiçbir şekilde kendini sevdirmez o bile gece evde herkesin odasını geziyor evde kimse olmayınca kapının eşiğinde uyuyor kapıyı açarken üstümüze zıplıyor 😂 Aslında sokak hayvanı diye bir şey yok onları sokakların zor şartlarında yaşamaya mahkum eden insanlar var

aytunccc123

Bizde çok şükür miyavlama yok kısırlaştırdıgım diğer kızım öyleydi ilk kızgınlığı olmasına rağmen çok ama çok zor geçirdik ve direkt pes ettim hemen kısırlastırdım
Şimdi bu kızımın belirtiler baya hafif ilerliyor hani erkek kedilerin farkında bile değil çoğu zaman normal halinde ama arada bi kızgınlık perileri geliyor miyavlayıp yanına çağırıyor yerde yuvarlanıyor poposunu kaldırıyor
Bunlar dışında pek bi şey yok

aytunccc123

Emirrckr evet dediğiniz gibi öyle sadece şeyi merak ediyorum mesela benim hiç anne olmayan kısır bi kızım var evet kendisi çok mutlu ve rahat rahat geziyor takılıyor ama mesela yavru kedilere karşı aşırı agresif oluyor sadece annesini seviyor şu an bahsettiğim 6 aylık kızımla bile arası iyi değil yanına yaklastırmıyor
Bu yaz doğan son bebekleri asla benimsemedi sürekli hırladı tısladı
Acaba bu agresiflik hiç anne olmadı yavru büyütmedi o sevgiyi hissedemedi diye mi diyorum ama belki de alakasızdır karakteri böyledir bilemiyorum