Kedi Tanıştırma

Merhaba 2 kedi sahibiyim
1.olan dişi 9 yaşında
2.olan tekir 2 yaşında erkek
Tekeri 4 gün önce Türkiye’den Almanya’ya getirdim
9 yaşındaki kedim 9 senedir bizimle alıştırmaya çalışıyoruz ama bu 4 günlük dönem zor geçiyor
Evim 1 oda olduğu için özel bir kapı ayırıcı ile ayırdık kokularını tanıştırdık karşılıklı bakıştirdim kedi mutlu edici özel koku ile evi hazırladık ama bu 4 günlük süreçte 9 yaşındaki kedimiz kendi alanına girdiğinde saldırıyor 2 yaşındaki kedimiz çok meraklı olduğu için girmeye çalışıyor ama saldırı gelince oda saldırıyor
İnternetten araştırdığımız her şeyi denedik ama bu süreci olumlu şekilde devam ettirecek fikirlerinize ihtiyacım var gibi duruyor
Daha önde bu durumu tecrübe etmiş kişiler yardımcı olursa çok sevinirim

2 CEVAP

ILoveF

Çok sayıda sokak kedisini evimde misafir ediyorum tedavi süreçlerinde, anlaşamamaları çok büyük sıkıntı oluyor gerçekten ama sabır gerekiyor. Engelli olup sahiplendiremediğim ve evimizin yeni üyesi olan son kedimizi de hiç sevmemişlerdi, sürekli gördükleri yerde tıslıyorlardı birbirlerine ama zamanla çok şükür alıştılar. Zamana bırakın bu 1 ay da sürebilir ama eninde sonunda birbirlerine bir şekilde alışıyorlar. Umarım sizinkilerde kısa zamanda alışırlar :)

Sakizcan

Kesinlikle akışına bırakmanız ve her şey çok normalmiş gibi davranmanızdan yanayım, benimde 2 yaşında bir kedim var yaklaşık dört ay önce 1,5 yaşında bir kedi sahiplendik başta tıslamalar hırlamalar oldu ama hiç tepki vermedik ayırmadık da. Şimdi beraber oyunlar oynayıp uyuyorlar ♥️