Kedim 19 Günlük Yavrularına Rağmen Kızgınlık Dönemine Girdi

Betul2002

Merhaba 1 hafta önce bir kedi yavrularını bizim binaya getirdi muhtemelen yuva bulamadı binada da çok çocuk var ölmelerine göz yumamadık evde bir astım hastası 2 kedi alerjisi olan 3 kişi olmasına rağmen eve aldık. Yavrular şuan 19 günlük ama eve getirdiğimiz kedi durmuyor yeniden kızgınlık dönemine girdi geceleri bizi uyutmuyor gece saat 3 de 4 de kapıyı tırmalıyor bağırıyor dışarı çıkardığımızda da 12-15 saat gelmiyor. Birkaç kez bi kediyle çiftleşirken gördük. Hem yavruların açlıktan ölmesinden korkuyoruz hem de yenilerinin gelmesinden bize acil yardım gerekiyor ne yapmalıyız

5 CEVAP

kedilimadam

Veterinerinize güveniyorsanız götürüp bir görüş almanızı öneriyorum.Benim veterinerim alanında uzman bir jinekolog ve bana yavrular 2haftalık olduktan sonra yapılabileceğini operasyon ve bir günlük istirahat süresi boyunca bebekleri yavru kedi sütü ile biberonla beslemem gerektiğini sonrasında annenin emzirebileceğini söylemişti.Yavrular bu kadar minik olmasa kendi denediğim doğal sakinleştiriciyi önerirdim ancak bu kadar küçük yavrular o bitkisel yağların kokusu yüzünden emmeyi bırakabilir.

kedilimadam

Hamile kalmamış olduğunu umarak soruyorum. Kısırlaştırma imkanınız var mı?

felishuman

sanırım kısırlaştırmak tek çözüm. ama hem emziriyor hem kızgınlık döneminde kısırlaştırılmayabilir. bir veterinerle görüşün bence

felishuman

bu arada belediyeler ücretsiz kısırlaştırma yapıyor dişi sokak kedilerine. tabii nasıl bir ortamda yapılıyor sağlıklı mıdır bilmiyorum. umarım anne kedi tekrar hamile kalmamıştır:/

Betul2002

Kısırlaştırabiliriz ama yavrular daha 19 günlük ve anne kedi kısırlaştıktan sonra yavrularını ister mi veya yavru kediler besin yetersizliği yaşar mı bilemiyoruz