Kedi Kisirlastirma Sonrasi

samama

Arkadaslar kedimi tam 3 gun once kisirlastirdik ve durmadan yataklara cis yapmak istiyor bir turlu anlam veremedik. Ve her defasi sirkeli su karbonat ile temizliyorum koku kalmiyor ama yinede yatağa zıpladığı gibi çiş yapmaya çalışıyor. Hemen yataktan indirip yere koyuyorum sakin sakin kumuna gidip yapıyor. Veterinerine anlattım ve bunun ola bileceğini hala ameliyatın etkisinde ola bileceğini söyledi. Bir kaç şey önerdi yapmama rağmen devam ediyor. Çok kötü durumdayım bir fikri olan ve ya yaşayan varsa yardım etsin lütfen😭😭

2 CEVAP

Ebru-c

Bende birkaç hafta önce kısırlaştırdım ama yatağa çiş yapma gibi bir durum yaşamadık. Bizimki yakalığı çıkarana kadar çok agresifti hemen 1 gün sonra yakalığı çıkartıp kıyafet giydirdim gerginliği geçti ama 1 hafta kadar çiş ve kaka yaparken çok zorlandı, kumuna gidip bsey yapmadan çıktı defalarca. Ben 10 gün boyunca 1 odada kaldım kedimle. Kumu, maması, suyu, yatağı her şeyi odaya taşıdım.

samama

Bende aynı şekilde kumunu yatagını yan yana odama koydum ama nedense böyle devam ediyor. Bir yerde okudum hormonlar yüzünden ola bilirmiş, kısırlaştırma sonrası hala koku bırakmak istiyor olabilir dediler. İyileşme sürecinden sonra düzelecekmiş bakalım inşallah. 🥲🙏🏻