Tüy Kaybı

35kedi

Kedimin yuz bolgesinde göz ve kulaklarinin arasindaki tüylerde azalma var vucudunun baska yerlerinde yok neden olabili?

6 CEVAP

ursaminor

:)

İnsan bebekleri gibi düşünün. O saçlar değişmese, dökülüp yerlerine yenisi çıkmasa bütün insanlar mısır püskülü gibi incecik uçuşan saçlarla dolaşırdı. Palmiye şeklinde toplanması konusuna girmiyorum bile :D

Kedinizin bebeklik tüyleri zamanla dökülecek yerine yetişkinlik tüyleri çıkacak. Bu süreçte bazı bölgelerinde renk değişimleri bile olabilir. Bunlar normaldir. Ayrıca kedilerin gözlerinin üst bölgesi ve kulak arkaları genelde biraz açık olur.

Siz yine de aşırı şekilde kaşınıyor mu diye kontrollü olun. Çünkü alerjik kedilerde genellikle aşırı kaşıma yüzünden ilk bu bölgedeki tüyler dökülür. Ama bir alerjik reaksiyon söz konusu değilse, tamamen normal. Panik yapmayın :)

Kedimekim

Kediniz eger yavruysa bu durum normalmis. Bende merak edip veterinere sormustum bu sekilde cevap vermisti. Ama yinede farkli bir durum olabilir veterinerinize danismak da fayda var.

gunosari

Bizimkilerinde aynı normal demişti veteriner hala açık kulakla göz arası.

35kedi

2 aylik yavru daha :)

35kedi

Ama daha oncesinde bisey yoktu normaldi

35kedi

Tamam tesekkurlerr :)))