Kedim 3. Kattan Düştü

2,5 yaşındaki oğlum 3. kattan düştü dün gece saat 12 gibi evde değildim geldiğimde her yere baktım ama yoktu bu sabah saat 7 gibi bulabildim veterinere gittik röntgen çekildi bakıldı iğneleri yapıldı 48 saat kritikmiş kırık var ama ameliyat olmayacak kalçasıyla omurgasını bağlayan yerde bir kırık var bir yerinde daha vardı yine aynı yerlerde tam hatırlayamadım kalsiyum için malt verdiler ve bazı yerlerinde açık yaraları vardı batikon verildi yarın için de 2 tane enjeksiyon verildi yapılacak uyumamasına dikkat ediyorum kuru mamayı da kestim, dar bir alana geçirdim kendini zorlamasın diye fazla hareket etmemesi gerekiyormuş ama veterinere sormayı unuttum bu 48 saat içinde hangi semptomlar görülürse götürmem gerekiyor çünkü sıkıntı olursa bize gelin bakalım dediler bu tarz olayı yaşayan biri açıklayabilir mi nasıl bir süreçten geçtiklerini

6 CEVAP

gizmssahinn

Yani bence hayvanın kötüleştiğini zaten anlarsınız en ufak bir tepkide her türlü götürün fakat lütfen camlar açık bırakmayın ya. Evde olmadığınız bir zamand anasıl bir cesaretle açık bırakıyorsunuz:(

Merhaba kedinizin durumu nasıl iyilesebildimi benim kedimde beşinci kattan düştü kuyruğu ve kalça kemiği kırıldı ameliya edildi ama düşmeye bağlı sinirleri hasar gördüğü için kakasını çişini tutamiyor sizde yasadinizmi bu sorunlardan acaba

Aminto

Nasıl risk alıyorsunuz, nasıl file taktırmazsınız aklım almıyor. Biri de yazmış 5. Kattan düştü ne zaman siteye girsem böyle başlıklar file taktırmayacaksanız doğru düzgün bakamayacaksınız almayın kardeşim şu hayvanları düşünün abi ya nasıl canları yanıyor o düşmeler de. Sonra buraya gelip yardım istiyorsunuz yüzsüz yüzsüz.

cam değildi açık olan camlarda sineklik var, balkon camıydı normalde kapatırım ben ama annem açmış, mutfağın da kapısını çekmiş kedi gitmesin diye ama babam bizden önce eve gelmişti fark etmemiş açık olduğunu açık bırakmış 48 saati atlattık çok şükür mama yemeye su içmeye başladı durumu iyiye gidiyor

Merhaba kedinizin durumu nasıl iyilesebildimi benim kedimde beşinci kattan düştü kuyruğu ve kalça kemiği kırıldı ameliya edildi ama düşmeye bağlı sinirleri hasar gördüğü için kakasını çişini tutamiyor sizde yasadinizmi bu sorunlardan acaba

merhaba çok geçmiş olsun durumu iyi çok şükür günlük aktiviteleri yapıyor mama yiyor su içiyor sabahları kuduruyor odada kalması gerektiği için canı sıkılıyor ama yapacak bir şey yok alanının kısıtlanması gerekli benim kedimin kuyruğunda vs. bir sıkıntı yok kalçasıyla omurgası arasındaki bir kemik kırık ameliyat olmadı kendi kendine kaynaması gerekiyormuş bolbol kalsiyum vitamini alıyor bir de ilik suyu veriyorum arada ilk 2 gün şokun etkisiyle kötüydü ama yine de kakasını çişini tuvalete yapıyordu tutamama gibi bir sorun yaşamadık :(