Köpeğim Sürekli Kapı Tırmalıyor Sebebi Nedir

Selenm3318

5 yaşında pug cinsi bir köpeğe sahibim genelde hep salonda yanimda durur, yatarken benim olduğum odada uyur, ama bazen salonda yemek yiyecegimde veya isim oldugunda, köpeğimi boş odaya mama kaselerinin bulundugu odaya kapatıyorum, maximum yarim saatliğine, ama okdr yoğun şekilde kapı tırmalıyor ki ,sanki yıkacak ,ama mecburum yemek yerken sürekli yemekten yiyor ,buda onun için zararlı ,neden kapıyı tırmalıyor sebebi ne veyahut napmaliyim

3 CEVAP

BaturalpBlr

Bahsettiğiniz durum sıklıkla karşılaşılan bir davranış problemi. Puglar genel olarak inatçı karakterde köpekler ve bu tarz sorunları çözmek sahipleri için çok zorlu olabiliyor. Öncelikle köpeği iy analiz etmemiz lazım. Ne zamandan beri sizinle birlikte yaşıyor? Masadan yemek veriyor musunuz? Evde yalnız kalabiliyor mu, kalabiliyorsa günde ne kadar süreyle kalabiliyor? Yatağınıza çıkmasına izin veriyor musunuz? Geçmişte yaşadığı travmaları var mı?

Selenm3318

Bir haftadır benimle yaşıyor, yemek saatinde mecburen yalvarinca veriyoruz yediğimiz şeylerden bi parça ama normalde odasında maması mevcut, yok hayır hiç yanlız bırakmıyorum 7/24 evdeyim, hayır yatağıma çıkmasına izin vermiyorum ama koltuklara çıkıyor mecburen, söylede bu sorun var yatarken de odasına kapatınca deli gibi tırmalıyor artık kendi odasında yatmıyor sırf ortalığı yıkmasın diye kapıyı açık bırakıyoruz oda illa bulunduğum odada yatağın yanında yerde yatıyor yada bulunduğum odada koltukta yatıyor nezmn tek bıraksam ya yemek yiyecegimizde odaya kapatsak yada mutfağa girişi yasak yada nezmn mutfağa gitsem yine ağlıyor kapıyı yikicak kadar tırmalıyor

BaturalpBlr

Yalvarsa da kesinlikle masadan yemek vermeyin. Box eğitimi vermeniz sizi fazlasıyla rahatlatacaktır. Sabır ve istikrarla bu sorunu çözebilirsiniz.