Renkli Kuş Tüylü Oyuncaklar Hakkında?

aytunccc123

Arkadaşlar erkek yavru kedilerim kuş tuyune bayılıyor hele ki biri kuş tuyuyle oynarken yanına bile yaklaştırmıyor tıslıyor ucunda renkli kuş tuyu bulunan bi kedi oltasıyla oynatıyorum ve aralıklı alıyorum ortada da bırakmıyorum çünkü bir gece de kuş tuyu yok oluyor
Sanırım yiyorlar bu tip oyuncakların tuylerinin yutulması zararlı mıdır?
Şu ana kadar problem yasamadık ama aklıma takıldı çokta severek oynuyorlar ama kuş tuyu birkaç güne yok oluyor sürekli yeni olta alıyorum
Alt kattayken bahçeden bulup gerçek kuş tuylerini yakalayıp yiyordular sanırım ordan öğrendiler bunu da kuş zannediyorlar yakalamak için deliye dönüyorlar

2 CEVAP

Mmtklndr

Bağırsaklarına tıkanabilir dikkatli olmalısınız kızım yavruyken aynı şeyleri yaşamıştık tıkanma olmadı kusarak çıkarmıştı ama 2 hafta boyunca sürekli kusmuştu ve bunun sonucunda çok kusmaktan gastrit ülser teşhisi koydular iki aydan fazla ilaç tedavisi gördü sizin kontrolünüzde oltayla oynatın oyun bitince ulaşamayacakları yerde saklayın

bayikbocuk

Yani sonuçta kedi dediğimiz, doğasında kuş avlayıp tüyüyle müyüyle yiyen bir hayvan. Ne kadar evcil de olsa sonuçta o bir kedi. Sindirim yapısının kuş tüyüne sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.

Ama tabii o oltalardaki tüyler gerçek kuş tüyü müdür, sentetik midir onu bilemiyorum.