Kedi Otu Kullanımı

kedim 1 yasında ankara kedisi arada balkondaki saksılardan topragi yiyor bitkiyi falan eşeliyor ona bundan almayı dusundum saglıklı mıdır kullananlar verebilir mi

3 CEVAP

Minminik

ilk resim kedi nanesi bazı kediler seviyor ama oynamaktan başka ek bir katkısı yok top gibi olan şey baya sert bitmesi 3-4 ay alıyor.
kedi çimi ise kedinin midedeki tüylerini kusarak etmasına yarıyor, bunun yerine malt kullanabilirsiniz.

kediler toprak ile oynamayı severler, ama bu durum çok fazla ise veterinere danışıp vitamin eksikliği var mı diye kontrol ettirebilirsiniz

muratt_dgn

kedi nanesi vermeyin ama kedi otu kediler için oldukça faydalıdır hem vitamin ve mineral alırlar hemde yuttukları tüyleri sindirmede yardımcı olur kedi çimi

Esrakaya12

Catnip topları çok saçma bana göre aktardan kedi otu alın direkt verebilirsiniz ya da kaynatıp sprey şişesine koyabilirsiniz öyle daha hoşlarına gidiyor. Saksı için çim dikebilirsiniz geniş bir saksıya içinde eğlenmesi sorun olmaz.