Geçmeyen İshal.

Emrylmz06

Arkadaşlar merhaba. Daha önceki sorularımda da 9 yaşında ki oğlumun belki mama konusunda belki kusma konusunda çok yardımınızı aldım. Para avcısı veterinerlerden bıktım. Artık bütçem el vermiyor ne ilacını almaya ne mama değişmeye. Tonlarca mamayı sokaktaki canlarıma dağıtmak zorunda kaldım. Şişe şişe şurup probiyotik vitamin antibiyotik vs derken artık yoruldum. Her yolu denedim denediklerini düşünüyorlar. Daha önce mide problemi yaşadık serum taktılar probiyotik verdiler mama değişimi yapıldı oysa basit bir sorun gastrit varmış mide yanması varmış Lansor ile bir kere vererek kendim çözdüm 2 senedir rahatız.
Daha sonra idrar yolları tıkandı enfeksiyon geçiriyor sandık böbrek rahatsızlığı olduğunu düşündük yine torba torba ilaç yine mama değişimi sonuç çöp .. 😒 eczaneden aldığım bir ilaç ile 3 günde yine kendin çözdüm sorunu. Şimdide geçmeyen ishal sorunu var ve ben çok yoruldum. 2 ay eve yaptı kumuna yapmadi. Yine götürdüm iç dış parazit dediler yaptırdım (1 ay ara ile) hills mama alacaksın dediler ki Royal canin 37 sterilised kullanıyordum advance geçirdiler idrar sorunu olunca pro-vet aldirdilar advance sokaktakilere gitti. Şimdide proveti 1 hafta önce dağıttım hayvanlara hills kullaniyoruz lakin ne ilaçlar ne mama çözün olmadı. Kan yok parazit yok mukus yok bildiginiz ishal. Havuç,patates,haşlanmış tavuk,pirinç aklınıza gelecek her ihtimali denedim mamaya devan ediyoruz ekstra 2 gündür çocuk ilacı Diarfurly kullanıyorum sabah akşam 2 ml. Yok olmuyor artık kafayı yiycem nolur bana kesin bir çözüm öneriniz aynı sorunu yaşayan ama şunu yaptık düzeldi şunu kullandık kökten çözüldü deyin. İnanın ne maddi ne manevi benden hiç bişey kalmadı

11 CEVAP

mybabymars

3lü bir test kiti yapıyorlar covid, giardia ve başka bir testi içeren ondan yapıldı mı?

mybabymars

Bizim de geçmeyen ishal sıkıntımız vardı, önce probiyotik denedi, sonra royal caninin gastro intestinal mamasına geçirdi baba mısın demedi en son artık kan tahlili ve kaka tahlili yaptı o üçlü test kitinden giardiası olduğunu öğrendik. 10 gün kadar flagyl antibiyotik şurup kullandık veteriner de eş zamanlı antibiyotik yaptı bir süre, iyileşmeye çok dirençli ve bulaşıcı bir hastalık olduğunu söylemişti çok şükür biz bu ilaçları düzenli kullanınca düzeldi. Giardianın karakterize rengine sarı ishal demişti diye hatırlıyorum, bir de bizimkinin poposunda bazen kan da oluyordu bildiğiniz her kumdan çıktığında poposunu siliyorduk. Sizi çok iyi anlıyorum ve durumunuza çok üzüldüm ancak geçmeyen ishale evde ne yapılır bilmiyorum, bizim deneyimimiz bu şekilde olmuştu

mybabymars

Giardiayı çözdük şükür ama bazı hayvanların bazı hastalıklara yatkınlığı olabiliyor mesela bizimkine bir malt anında ishal yapmıştı

Emrylmz06

Çok teşekkür ederim inanın ilaç isimleri ile eczane kuracağım öyle çok deneme yapıldı ki üzerinde buda geçirir belki diye. Ama yok tek kaybettiği şey kilosu ve eski neşesi. Çaresiz kaldım 🤷🏻‍♀️

Emrylmz06

Buna ekstra çok zayıfladı ishal geçmediği için 8 kilo bir kedi aptal aptal verilen ilaçlar sık mama değişimi derken 4 kiloya düştü. Küçücük kaldı. Çok üzülüyorum kilo aldırmak için mama öğün sayısını da arttirdim ama ishal olunca yediği de gidiyor yani. Hareketli bir hayvan da degil hani. Kilo alması içinde öneriniz varsa inanın çok mutlu olurum

Emrylmz06

1 hafta önce tüm tetkik testler yapıldı her hastalığın da aynı testlerden sürekli geçiriyorlar kesin sundandir dedikleri bir çözüm olmadı. Birçok veteriner gezdik birçok farklı yere götürdüm hep aynı şeyler mama değişimi ilaç tedavi bitti düzelir ... Sonuç hüsran. Kimi de yaşından diyor 13 yaşında sağlıklı bir kedi sahibi olan arkadaşım bile güldü buna yani.

mybabymars

Çok üzüldüm ya insan çok yıpranıyor bu süreçte özellikle kilo verdiğini üzgün olduğunu görmek çok üzüyor. Birkaç veterinere danışarak karar almak daha iyi olabilir belki ya da sabit bir veteriner belirlemek. İnanın ishal döneminde ben açıp veterinerlik makaleleri okumuştum, umarım düzelir🙏

Emrylmz06

Umarım... Çok sağolun.

Minminik

lütfen umudunuzu kaybetmeyin ve çocuğu düşünün onunda ne kadar ağrısı ve yorgunluğu vardır bu durum yüzünden ağzıda yokki söylesin, veterinersiz ilerlemeyin sonra pişmanlığı daha zor olabilir, bende sizin kadar olmasada ishal süreci yaşadım çok yorucu ama çocuğa daha da yorucu veterinere lütfen devam edin, bilinçsiz ilaç kullanmayın. çok geçmiş olsun

Sedaselvi

Bende de aynı sorun mevcut. Sarı turuncu arası rengi var, arada kanlı. Parazit tedavisi, tahlili her şeyi yapıldı. Bir yığın takviye kullanıyorum. Yok.. Geçmiyor.. Aslında çaresini mevcut ama kalıcılığından emin değilim. Hills gastro biome çok hızlı bir şekilde dışkıyı toparlıyor. Ama benim 12 kedim var. Mama değişimi yapsam 2 3 ay ayrı odada durmalılar ki birbirlerinin mamalarına salça olmasınlar. Mama geçişi de sıkıntı oluyor. Vs vs.. En son çare deneyeceğim. Çok geçmiş olsun size de.

Emrylmz06

Çok sağolun şuan hills kullaniyoruz zaten umarım çaresi faydası olur 🤷🏻‍♀️