Kedilerde Ağız Kokusu

Kedimde 2-3 gündür garip bir ağız kokusu var (6aylık bu arada) haftada bir yaş mama yiyor.acaba kullandığımız balık yağından olabilir mi ? Dişlerinde bir problem yok demişti doktor 1 hafta önce kontrol etti her yerini.

5 CEVAP

Cennet29

Diş değişme dönemi olabilir, mama kaynaklı olabilir, diş temizliğine başlama vaktiniz gelmiş olabilir

Minminik

dişlerini fırçalayın veya diş için sıkılan solüsyonlar var onları deneyin.
fırçalatmıyorsa kendi dili ile fırçalama hareketi yaptıran macunlar var

muratt_dgn

kedilerde ağız kokusu diş eti problemi ve iç parazitten kaynaklanabilir diş etlerini tekrar kontrol ettirin eğer problem yoksa iç prazit yapılmadıysa onu yaptırın

Fırçalamayı bırakın ağzını açtırmaz bile zorla bakıyorum.veteriner baktı bir sıkıntı yok diş etlerinde.bir dişi yeni düştü ondan olabilir.söylediğiniz macun hakkında öneriniz var mı marka vs.

Cennet29

Ben cristalin sprey sıkıp fırçalıyorum. Veterinerim önermişti bu yöntemi. Kedimin şiddetli ağız kokusu düzenli diş temizliği ile bitti. Haftada iki gün bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Zamanla alışacak pes etmeyin ne kdr zor olursa olsun