Yavru Kedim Büyümüyor Ne Yapabilirim.

Tolgay

Merhabalar tam 1 ay önce kedi sahiplendik aldığımızda 2 aylık olduğu ve annesinden yeteri kadar süt almadığı söylendi. İç dış parazit için gittiğimizde tam 345 gram geldi ve bir patisinde yandaki tırnağı eksik, diğer patisindeki de var ama cansız şekilde duruyormuş. Alt çenesi de hafif sola kayıkmış yani bir takım anomalileri mevcut bu sebeple anne reddetmiş olabilir denildi. 2.5 aylıkken karma aşısını yaptırmaya gittik 415 gram geldi şu an 3 aylık oldu haftaya salı tekrar karma aşı için gideceğiz ama kedi bildiğiniz büyümüyor boyu uzamıyor gibi göbek kısmı şişiyor sadece beslendikçe. Advance kitten kullanıyorum 1 aydır bunun yanında sıvı ödül mamaları veriyorum onlar da ishal yapıyor o yüzden çok vermiyorum. Ne yapabilirim 3 aylık 500 gram bir yavru var elimde ve koşturuyor zıplıyor tırmanıyor genel halinde bir sıkıntı gözükmüyor günde 3 kere kaka da yapıyor. Ben anlamadım ne yapacağımı

3 CEVAP

HaydutveNazli

Bizim evdeki bebek de tam 3 aylık anne bakmadığı için gelişmemişti tırnakları dönmüştü ve başta hiç kg almadı suan 1.2 kg çok şükür büyümeye başladı. Kendi mamasını yemiyor kısır mama yiyor malesef. Ek olarak veterinerden bağışıklık için tüpte macun almıştık onu kullanıyoruz. Tavuk patates pirinçle yaş mama yapıp veriyorum çok sıvı olmamasına dikkat ediyorum. Hills biome mama yiyor arada da ama kitten ı yediremedim bir türlü. Petlebiden aldığım bağışıklık güçlendirici damlayı da kullanıyorum.

Suerk

Mini boy serseriyi çok merak ettim ya keşke fotoğraf ekleseydiniz:))

Sağlık sorunu yoksa ona aynı şekilde iyi bakmaktan başka bir şey yapmanıza gerek yok gibi. Belli ki gelişimi yavaş olacak ve minyon bıcırık şeker gibi bi tip olacak. Veterinerinize danışarak besin desteği verebilirsiniz belki. Ara sıra haşlanmış ciğer ve et yemesi de harika olur. Sağlık sorunu baş gösterirse de zaten veteriner ona uygun aksiyon alır.

Nehn

Bazi kediler saglikli olmasina ragmen nerdeyse hic buyumuyor bence bunda sorun olmaz. Sagligi bozulmasin yeter ya da benim kedim gibi 6 aylik olmasina ragmen inanmayanlar olabiliyor