5 Aylık Kedi Kızgınlık Dönemi

Patilicns

Merhaba kedim 5 aylık dişi kızgınlığa mi girdi bazen tuaf tuaf miyavlıyor bugün miyavlayarak yatağıma geldi hafif bir ıslaklık bıraktı normal mi kızgınlıkla ilgili hiçbir fikrim yok internetten videolarda izlediğim kediler yerlerde tuaf bi şekilde geziyor bizimki öyle değil niye böyle yapıyor fikri olan var mı ? Severken herzaman poposunu kaldırmıyor ama Arada kaldırıyor

6 CEVAP

Kubra123kkk

Kendiniz muhtemelen kızgınlıkta, videolarda gördüğünüz kedilerin yaşi muhtemelen büyüktür, kediler küçükken kızgınlıklari daha sakin geçiyor sizinki de öyledir

Lorelei94

Kizginligi bittiginde hemen kisirlastirmaya götürün derim ben eger yavrulatmayi dusunmuyorsaniz kisirlasmasi sagligi icin cok onemli

Patilicns

Cevabınız için teşekkürler Ne yapmam gerek peki kızgınlık için bişey yapılıyor mu yada kızgınlık geçtiğini nasıl anlıycağım

Mmtklndr

Benim kedimde yavruyken kızgınlığa girdi gece gündüz hiç susmadan miyavlıyordu yemeden içmeden kesiliyorlar sürekli dışarı çıkmak istiyorlar yerlerde yuvarlanıp hep sevilmek istiyorlar. Bu dönem benim kızımda bir hafta sürüyordu bitince rutin yaşantısına geri dönüyor.

Emirrckr

Muhtemelen ilk kızgınlığı olduğundan daha hafif geçiriyor.
Bizimki geçen yıl Ocak sonlarına doğru girmişti ve kısa süreli de olsa çok şiddetli atlattık.
O dönem dışarıdaki erkekler de bağırıyordu,onlar da çok etkilemişti bizimkini.Camlardan ayrılmıyordu,sürekli ağlar gibi bağırıyordu.
Hep oyun oynattık,enerjisini tamamen tüketene kadar.

Patilicns

Cevaplarınız için teşekkürler 🙏